Partnerski Serwis Detaliczny w Grupie Eurocash kontynuuje współpracę ze Spółdzielniami i rozwój sieci Gama

Autor: Redakcja
Data dodania: 23 stycznia 2012
Kategoria:
gama_15

gama_15

Nowy zarząd Grupy Tradis podczas spotkania z Radą Prezesów i zarządem Partnerskiego Serwisu Detalicznego potwierdził swoje zainteresowanie dalszym rozwojem projektu PSD i marki Gama.

PSD wspólnie ze swoimi Partnerami w najbliższym czasie będzie otwierać kolejne placówki pod szyldem Gama, skupi się także na pozyskiwaniu nowych Spółdzielni do współpracy. Obecnie w całym kraju działa już 18 supermarketów Gama, zaś w projekcie PSD uczestniczy 60 Spółdzielni.

- Eurocash jest firmą, która od 1995 r. najwięcej zrobiła dla utrzymania polskiego detalu niezależnego. Ma największą sieć dystrybucyjną w kraju, najlepiej rozwinięte rozwiązania informatyczne, marketingowe, szkoleniowe i merchandisingowe dla małych i średnich sklepów. Jest też jedyną firmą na rynku polskiego hurtu, która dzięki swojej skali może konkurować z wielkimi sieciami dyskontów i hipermarketów, jak Biedronka, Tesco czy Carrefour. Eurocash nie prowadzi własnej sieci detalicznej, działalność koncentruje na wsparciu rozwoju biznesów swoich Klientów zgromadzonych wokół sieci franczyzowych i partnerskich. Szanujemy tradycję polskiego handlu i będziemy bezwzględnie wspierać niezależnych detalistów – powiedział podczas spotkania z PSD Carlos Saraiva, prezes zarządu Tradisu.

Partnerski Serwis Detaliczny będzie się rozwijał w dotychczasowej formule, a Spółdzielnie uczestniczące w projekcie będzie łączyć z PSD nie tylko umowa handlowa, ale również wpływ na strategię i rozwój. Kwestie handlowe pozostaną bez zmian, jednak sukcesywnie będą wdrażane lepsze ceny wynikające z efektu synergii, po połączeniu Eurocash i Tradis.

- Cieszymy się, że po ponad roku niepewności rozpoczynamy zupełnie nowy rozdział funkcjonowania PSD i współpracujących z nami Spółdzielni, działając w ramach największej grupy dystrybucyjnej w polskim handlu. Dzięki temu możemy się skoncentrować na rozwoju projektu i spełnić obietnice dane Spółdzielcom. Wyniki Spółdzielni, które już działają w naszym projekcie jasno pokazują, że przy naszych rozwiązaniach mogą one skutecznie poprawiać obroty i generować atrakcyjne zyski – mówi Małgorzata Więch, członek zarządu PSD SA.

Wraz z połączeniem Grupy Dystrybucyjnej Tradis i Eurocash PSD i Spółdzielnie zyskały nowego, silnego partnera oraz kompleksowe rozwiązania do konkurowania z dyskontami i hipermarketami. Podczas spotkań ze Spółdzielcami nowy zarząd Tradisu podkreślił niezależność Spółdzielni, które podobnie jak dotychczas samodzielnie zarządzają placówkami i podejmują wszelkie decyzje odnośnie ich prowadzenia. Rolą Grupy Eurocash, jako strategicznego partnera Spółdzielni, jest natomiast dostarczenie atrakcyjnej oferty handlowej, wspartej przez najwyższej jakości usługi logistyczne, a także pomoc Spółdzielniom w modernizacji placówek, szkoleniu personelu, czy negocjowaniu cen usług i materiałów eksploatacyjnych.

- Na polskim rynku nie ma drugiego takiego projektu jak PSD, który w tak pełnym zakresie i z sukcesem wspierałby rozwój spółdzielczości. Czas grup zakupowych, które nic nie zmieniają dla konsumenta i nie są efektywne, już się skończył. By konkurować z potężnymi graczami potrzeba nam silnego partnera i kompleksowych rozwiązań, a to wszystko może nam zagwarantować Eurocash - mówi Wojciech Gach, przewodniczący Rady Prezesów PSD.

Zarząd Tradisu podkreślił, że projekt sieci Gama będzie rozwijany w dotychczasowej formule, a marka pozostanie zarezerwowana wyłącznie dla Spółdzielców.

Koncepcja sieci Gama powstała w 2010 roku z inicjatywy PSD i Spółdzielni Partnerskich, a już w czerwcu 2011 w Zakopanem ruszyła pierwsza placówka pod tym szyldem. Sieć bazuje na sklepach już działających oraz nowootwieranych w ramach Spółdzielni współpracujących z PSD. Celem jej powołania było wsparcie Spółdzielców w podtrzymaniu lojalności dotychczasowych klientów, a jednocześnie umożliwienie pozyskania nowych odbiorców - głównie osób młodych, oczekujących szerokiego wyboru oraz szybkiej, kompleksowej obsługi. W całej Polsce sklepy Gama utrzymują jednolite standardy w zakresie wizualizacji, asortymentu podstawowego i obsługi.

Partnerski Serwis Detaliczny SA to spółka powołana specjalnie do pracy na rzecz Spółdzielni Społem. Wchodzi w skład Grupy Eurocash - największej w Polsce grupy zajmującej się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, alkoholu i wyrobów tytoniowych. Poprzez szereg formatów Grupa Eurocash koncentruje się na dystrybucji produktów FMCG do tradycyjnych sklepów detalicznych w całej Polsce, jest także strategicznym partnerem dla handlu spółdzielczego.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram