Partner w każdym województwie

Autor: Redakcja
Data dodania: 4 marca 2011
Kategoria:
T&C_siedziba_firmy
W 2010 roku marka Town&Country pozyskała pierwszego franczyzobiorcę w Polsce. W planach jest znalezienie partnera w każdym województwie. To oferta dla inwestorów zainteresowanych branżą budowlaną.

Franczyzodawcą marki Town & Country w Polsce jest firma HS-Solid Polska Sp. z o.o. założona w 2005 r. w Szczecinie. Sam koncept narodził się ponad 13 lat temu w Niemczech. Tylko w tym kraju powstało już ok. 18 tys. domów wybudowanych w systemie Town & Country. Ponadto licencję na rozwój biznesu w oparciu o ten system zakupiło już ok. 150 franczyzobiorców z takich krajów jak Niemcy, Szwajcaria, Austria, Hiszpania, Czechy czy Słowacja.

W Polsce, poza firmą HS-Solid, która pełni rolę franczyzodawcy konceptu w naszym kraju, na dołączenie do sieci Town & Country zdecydowała się jeszcze jedna firma.

- Od roku 2010 mamy swojego partnera franczyzowego w Krakowie. Obecnie szukamy również nowych partnerów w Opolu, Poznaniu, Wrocławiu i Katowicach. W najbliższym czasie chcielibyśmy rozbudować naszą sieć franczyzową i mieć przedstawiciela w każdym województwie - mówi Dietmar Krywald, prezes firmy HS-Solid Polska.

Jak dodaje, moment na rozpoczęcie tego typu działalności jest bardzo dobry. - Statystyki pokazują, że w 2009 roku udzielono 90 632 pozwolenia na budowę, a ponad 80 proc. Polaków marzy o własnym domu, przy czym cenią oni tradycyjny sposób budowania, jaki my oferujemy. Polacy nie są zwolennikami ani domów drewnianych, ani tych z gotowych elementów - wyjaśnia.

Potencjalny franczyzobiorca Town & Country musi wywodzić się z branży budowlanej, przy czym HS-Solid nastawia się na współpracę zarówno z osobami młodymi, zakładającymi własną firmę, projektantantami, jak również istniejącymi  przedsiębiorstwami budowlanymi. Koszty związane z przystąpieniem do sieci ustalane są indywidualnie. HS-Solid zapewnia jednak, że zwrotu tych wstępnych wydatków można spodziewać się juz po roku. Franczyzobiorcy wnoszą także opłatę bieżącą w wysokości 4-5 proc. od sprzedaży.

Na co mogą liczyć w zamian? - Szkolenia, stałe udoskonalanie projektów, gwarancja jakości, a także rozwój nowych technologii zgodnych z najbardziej nowoczesnymi standardami europejskimi, np. w zakresie oszczędności energii - wylicza Dietmar Krywald. - Do tego rozwinęliśmy obszerny pakiet bezpieczeństwa, na którym wzoruje się cała nasza konkurencja w Niemczech. W ramach tego pakietu oferujemy klientom poradę, ustalenie kosztów, znalezienie działki, pomoc w znalezieniu finansowania, a także kierowanie budową. To bardzo wygodne rozwiązanie dla klientów, zaś naszym franczyzobiorcom zapewnia przewagę wobec konkurencji - dodaje.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram