Paragraf celuje w 10

Autor: Redakcja
Data dodania: 5 lipca 2011
Kategoria:
paragraf.foto
Obecnie w sieci działa 5 franczyzowych kancelarii prawnych, do końca roku ich liczba ma się podwoić. Franczyzobiorcami Paragrafu są najczęściej biura rachunkowe oraz osoby, które dopiero rozpoczynają działalność.

- Dla biur rachunkowych poszerzanie działalności o doradztwo prawne jest naturalnym torem rozwoju. Mogą one bardziej kompleksowo obsłużyć swoich klientów, a właśnie w stronę kompleksowości oferty podąża obecnie rynek usług dla biznesu - wyjaśnia Mariusz Urban z sieci Kancelarii Prawno-Podatkowych Paragraf.

Niemniej równie często siecią interesują się osoby, które nie prowadziły dotąd własnej działalności. Są one także wśród franczyzobiorców Paragrafu.

- Muszą jednak rozpocząć budowę bazy klientów o zera, w związku z czym więcej czasu zajmuje im rozkręcenie działalności. W takich przypadkach trzeba na to liczyć minimum pół roku. Ale oczywiście jeśli franczyzobiorca jest aktywny i potrafi pozyskiwac klientów, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby odniósł sukces wcześniej - dodaje Urban.

Uruchomienie własnej kancelarii prawnej nie jest kosztowne. Kilka tysięcy kosztuje wyposażenie, do tego należy doliczyć koszty licencji - w przypadku sieci Paragraf jest to 6 tys. zł.

- Główną zaletą działania w sieci franczyzowej jest możliwość skorzystania z pomocy naszego prawnika centralnego, wspólnej reklamy internetowej oraz pomocy merytorycznej na każdym etapie działania kancelarii. W praktyce większość spraw prowadzonych przez naszych franczyzobiorców opiniuje nasz prawnik - mówi Mariusz Urban.

W jego ocenie, rynek kancelarii prawnych ma przed sobą duże perspektywy rozwoju w związku z tym, że cały czas rozwija się sektor małych i średnich firm. A to głównie do nich swoje usługi kieruje Paragraf. Trafia do nich m.in. dzięki przystępniejszym cenom niż te dyktowane przez duże kancelarie. Kancelarie Paragraf działają obecnie w Krośnie, Jaśle (oddziały własne) oraz w Bytowie, Krakowie, Łowiczu, Wrocławiu i Bielsku-Białej (franczyzowe). Do końca bieżącego roku zaplanowano jeszcze otwarcie 5 kolejnych placówek franczyzowych.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram