Panierowany kurczak w trendzie slow food

Data dodania: 6 października 2016
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Chilli Mili
Sieć lokali serwująca kurczaki w panierce szuka franczyzobiorców.

Polska sieć barów specjalizująca się w daniach z kurczaka w panierce rzuca rękawicę lokalom z segmentu fast food, dodając do swoich dań zdrowe, odżywcze składniki.

Chilli Mili to koncept franczyzowy, należący do rodzinnej firmy Mr. Hash, działającej w branży gastronomicznej od 1993 roku. Kilka lat temu Mr. Hash wprowadził na rynek panierkę do kurczaka Holly Powder – i to stało się inspiracją do powstania franczyzy barów Chilli Mili Your Favourite Chicken. Obecnie pod tym szyldem działają 32 punkty partnerskie.

Jak mówi Piotr Terlikowski, właściciel firmy Mr. Hash, aby zostać franczyzobiorcą nie trzeba mieć doświadczenia w gastronomii. System franczyzowy został stworzony w taki sposób, że przedsiębiorca „jest prowadzony za rękę” na wszystkich etapach działalności.

Poszukujemy partnerów biznesowych na terenie całego kraju. W mniejszych miejscowościach, gdzie nie ma znanych sieciówek, lokale z kurczakami w panierce bardzo dobrze się sprawdzają. Takie bary szybko zyskują stałych klientów. W większych miejscowościach lokale Chilli Mili również bardzo dobrze są przyjmowane. Restauracje Chilli Mili nie konkurują z sieciówkami, bo nie są prowadzone w „klimacie fast foodowym”. Podążają za trendem slow food – zaznacza  Piotr Terlikowski.

W ramach sieci Chilli Mili można prowadzić lokal stacjonarny lub food trucka. Inwestycja w przyczepę gastronomiczną to koszt zakupu wozu plus około 20 tys. zł na jego dostosowanie. Natomiast na urządzenie lokalu stacjonarnego franczyzobiorca potrzebuje od 45 do 65 tys. zł. Minimalna powierzchnia lokali wynosi 40 m².

Ponadto, do sieci mogą przystąpić lokale już funkcjonujące na rynku. Wówczas franczyzodawca może zgodzić się, by nadal działały pod nazwą własną, aby nie stracić swoich dotychczasowych klientów.  

 

 

 

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram