PAF złożył wniosek o ogłoszenie upadłości

Autor: Redakcja
Data dodania: 16 marca 2010
Kategoria:
PAFTo jednak nie koniec działalności osób związanych z tą spółką. Uruchomiły one już kilkadziesiąt punktów kasowych w całej Polsce pod brandem Multi Punkt.

Białostocka spółka Operator Pocztowy PAF złożyła w poniedziałek do sądu rejonowego w Białymstoku wniosek o ogłoszenie upadłości - poinformowało biuro prasowe sądu. Spółka nie miała pieniędzy na uregulowanie swoich zobowiązań wobec franczyzobiorców i klientów. Równolegle w prokuraturze białostockiej toczy się śledztwo w sprawie poprzedniego zarządu, który jest podejrzewany o działanie na szkodę spółki. Zawiadomienie w tej sprawie złożył obecny zarząd firmy po przeprowadzeniu kontroli finansowej, były też zawiadomienia od trzech firm, które współpracowały z PAF-em na zasadzie franczyzy.

Przypomnijmy, że głównym źródłem przychodów Operatora Pocztowego PAF nie były usługi pocztowe, a pośredniczenie w opłacaniu rachunków np. za czynsz czy za gaz. Pieniądze klientów często jednak nie trafiały do odpowiednich instytucji.

Zobowiązania PAF-u zdecydowała się przejąć firma Trend-Cars M&M z Ostrowa Wielkopolskiego (w trakcie zmiany nazwy na Multipunkt), której prezesem i głównym udziałówcem jest Kamil Modro, brat Dawida Modro, współwłaściciela PAF-u. Spółka chce kontynuować działalność prowadzoną przez PAF pod szyldem Multi Punkt. Obecnie w Polsce działa już kilakdziesiąt agencji opłat pod tym brandem, prowadzonych przez osoby wcześniej współpracujące z PAF-em. Firma pracuje nad rozszerzeniem sieci.

W Polsce funkcjonuje wiele sieci agencji opłat, niekiedy regionalnych, a nawet pojedyncze placówki trudniące się tego typu działalnością. Każdy bowiem może taki punkt otworzyć i go prowadzić. Niestety nie ma wciąż w Polsce zapisów prawnych chroniących konsumentów przed nieuczciwymi praktykami, których ofiarą padli klienci PAF-u, a wcześniej Grosika.

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram