Pada bydgoski Domar, największa regionalna sieć marketów ze sprzętem RTV-AGD

Autor: Redakcja
Data dodania: 8 października 2009
Kategoria:
domar.jpg

domar.jpgDomar wyprzedaje resztki towaru i realizuje zwolnienia grupowe – informują dzisiejsze media. Zgodnie z ustaleniami Radia TOK FM, w sobotę zwolnienia grupowe dostało już 170 osób spośród prawie półtysięcznej załogi. Kolejne dostaną w ciągu kilku dni.

Sprawa nie jest nowa. Już od kilku miesięcy regionalne media informowały o problemach sieci, dziś sprawa nabrała rozgłosu dzieki mediom krajowym.

Firma od 1984 roku sprzedaje sprzęt RTV, AGD i meble. Liczba sklepów w Bydgoszczy i wielu innych miastach rosła w czasach hossy gospodarczej. Dziś Domar nie wytrzymuje konkurencji. - Już pół roku temu wiedziałem, że nie jest i nie będzie dobrze. Dlatego robiłem wszystko, by znaleźć nową pracę i wiele wskazuje na to, że będę ją miał. Byłem na długim urlopie, potem na zwolnieniu lekarskim - wyjaśniał anonimowo we wrześniu na łamach Gazety Pomorskiej jeden z bydgoskich pracowników. Jego zdaniem, Domar pogrążyła rosnąca w siłę w całej Polsce, a także w regionie, konkurencja, zwłaszcza Media Markt, Euro AGD i Saturn. W ostatnim czasie gorsza też była dbałość kierownictwa firmy o zysk.

- Nie ma mowy o upadłości. Firma jest w trakcie restrukturyzacji - zapewniał wówczas w imieniu dyrekcji Jarosław Frelichowski, kierownik Działu Obrotu Towarowego.

Nieoficjalnie mówiło się, że wiele wyjaśni się jeszcze we wrześniu: wniosek o upadłość zgłosić mieli wierzyciele lub dyrekcja firmy. Czy to już koniec bydgoskiego Domaru, przekonamy się w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Obecnie Domar ma w całym kraju ok. 30 sklepów i zatrudnia 425 osób.

FwP, 8 października 2009r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram