Ożywienie na rynku kredytów konsumenckich

Autor: Redakcja
Data dodania: 26 czerwca 2014
Kategoria:
Foto: sxc.hu

Foto: freeimages.com

Europejski rynek kredytów konsumenckich wychodzi z recesji. W samej tylko Polsce w I kw. tego roku banki i instytucje finansowe udzieliły największej liczby kredytów od 2010 roku. Rynek ten jest bardzo rozdrobniony i zdaniem ekspertów utrudnia to zbudowanie unikalnej pozycji przez jednego z graczy – informuje agencja informacyjna Newseria.

Z danych BIK wynika, że w trzech pierwszych miesiącach tego roku banki w Polsce udzieliły o 43% więcej kredytów konsumpcyjnych niż rok wcześniej. Jak podkreślają eksperci, ma to związek z lepszą sytuacją gospodarczą. Gospodarkę napędza konsumpcja indywidualna, a im wyższe wskaźniki, tym bardziej poprawia się sytuacja kredytów konsumenckich.

Newseria zaznacza, że kilka ostatnich lat upłynęło pod znakiem recesji, co mocno odczuła branża kredytów konsumenckich. Jak jednak zauważają eksperci, koniec ubiegłego roku i pierwszy kwartał 2014 roku sugerują, że najtrudniejsze czasy branża ma za sobą.

Jurgita Bucyte, doradca ds. statystyki i spraw ekonomicznych w Eurofinas w rozmowie z agencją Newseria Biznes powiedziała, że europejski rynek kredytów konsumenckich się poprawia. Jednak jego obraz przysłaniają spore różnice pomiędzy poszczególnymi krajami. Gospodarki z dużymi problemami też wykazują poprawę, co jest bardzo dobrą wiadomością dla całej europejskiej branży kredytowej, ale nie możemy zapominać, że w przypadku tych gospodarek liczby rosną z bardzo niskiego poziomu obserwowanego w przeszłości.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram