Otwórz własną aptekę w systemie franczyzowym

Data dodania: 13 stycznia 2014
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Apteki Prima

Franczyza farmacji w Polsce jest nowym zjawiskiem i ma zdecydowanie szansę na głębsze zakorzenienie. Coraz więcej sieci aptecznych posiada ofertę franczyzową, gdyż pozycja pojedynczych aptek powoli się wyczerpuje. Dlatego na rynek wkracza oferta Grupy Aptek Prima.

Grupa Aptek Prima powstała w roku 2006 z myślą o zjednoczeniu oraz ujednoliceniu działań indywidualnych aptek, mając na celu zwiększenie ich rentowności, poprawę jakości obsługi oraz zmniejszenie kosztów leczenia. Obecnie Grupa Aptek Prima posiada 9 placówek należących do franczyzy i 52 do grupy zakupowej. Dynamicznie rozbudowuje całą grupę otwierając systematycznie nowe placówki własne oraz zapraszając nowych inwestorów.

Dlaczego franczyza?

Korzystając z oferty franczyzowej możemy być pewni, że inwestujemy w sprawdzony pomysł. Uzyskujemy dostęp do know-how firmy, czyli gotowego przepisu na prowadzenie biznesu farmaceutycznego, wkładając stosunkowo niewielki kapitał własny. Grupa Aptek Prima posiada również 64 doskonale prosperujące placówki własne i zapewnia biorcom licencji osiągnięcie takiego samego sukcesu, poprzez nieustanne wsparcie merytoryczne oraz marketingowe. Pomaga to przede wszystkim osobom niedoświadczonym w tworzeniu biznesu oraz tym, którzy nie maja doświadczenia zawodowego w branży farmaceutycznej.

Ponadto, przystępując do Grupy Aptek Prima, obniżamy ryzyko związane z uruchomieniem działalności gospodarczej. Doświadczenie rynków zachodnich dowodzi, że liczba upadłości przedsiębiorstw działających w ramach systemów franczyzowych jest znacznie niższa niż tych, które działają samodzielnie.

W grupie siła

Wiele sieci aptecznych działa stosunkowo elastycznie i oferuje rozmaite rozwiązania biznesowe uzależnione od oczekiwań potencjalnych partnerów. Na przykład, niezależne apteki działające na własną rękę mogą przystąpić do grupy zakupowej. Korzystanie ze wspólnej platformy zakupowej umożliwia przede wszystkim uzyskanie atrakcyjnych cen u producentów i dystrybutorów leków, gdyż w grupie łatwiej zdobyć zaufanie firm farmaceutycznych.

Grupa Zakupowa Prima proponuje przejrzystą formę współpracy w której przez pierwsze 2 miesiące możemy testować ofertę za darmo, bez jakichkolwiek ukrytych kosztów i zobowiązań. Dzięki korzystaniu z pakietu Grupy Zakupowej Prima, partnerzy mają dostęp do najświeższych promocji i najtańszych leków, przez co zwiększają swoją konkurencyjność na rynku farmaceutycznym.

Nie tylko dla farmaceuty

Nie trzeba być farmaceutą, aby otworzyć własną aptekę. Wystarczy obiekt o odpowiedniej powierzchni, dobra lokalizacja i niewielki kapitał własny. Apteka to biznes mocno rentowny, jednak zdecydowanie lepiej przystąpić do grupy franczyzowej niż otwierać niezależną placówkę. Tym bardziej, że sytuacja na rynku farmaceutycznym zmienia się dynamicznie: wiele aptek jest zamykanych lub przejmowanych przez większe sieci, a brak możliwości reklamy sprawiły, że obroty po 2012 roku zaczęły spadać. Najlepszym rozwiązaniem na problemy apteki jest wykorzystanie możliwości, które oferuje franczyza Grupy Aptek Prima. Zapewni to podniesienie rentowności oraz zwiększy bezpieczeństwo funkcjonowania na rynku. Rozpoznawalność marki i konkurencyjne ceny to najlepsze co można zyskać, a reklama w tym przypadku jest najmniej potrzebna - tutaj zadziała marketing szeptany.

Więcej o Aptekach Prima przeczytacie w naszej bazie systemów franczyzowych.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram