Otwarto największą stację benzynową w Polsce

Data dodania: 17 sierpnia 2009
Autor: Redakcja
Kategoria:
logo_statoil.JPG

W dniu 14 sierpnia br. otwarta została największa stacja franczyzowa Statoil w Polsce i jedna z największych stacji paliw w sieci Statoil w Europie. Stacja zlokalizowana jest w miejscowości Stok, przy trasie nr 2 w kierunku granicy polsko-niemieckiej, 54 km od przejścia granicznego w Świecku.

Teren stacji franczyzowej Statoil wraz z kompleksem handlowo-usługowym zajmuje powierzchnię 20 hektarów. Franczyzobiorcą jest firma Citronex sp. z o.o. Na stacji znajdują się łącznie 23 dystrybutory, w tym 5 dwustronnych dystrybutorów wieloproduktowych, w których dostępne są następujące rodzaje paliw: benzyny - Suprema 95 i Suprema 98, Eurosuper 95 oraz olej napędowy SupraDiesel, 1 dystrybutor z autogazem, 9 stanowisk do szybkiego tankowania samochodów ciężarowych (130 l/min) oraz 4 dystrybutory z AdBlue.

„Nowa stacja franczyzowa Statoil w miejscowości Stok to jedna z największych stacji paliw w naszej sieci europejskiej i największy handlowy obiekt Statoil w Polsce. Jestem przekonany, że bardzo dobra lokalizacja tego obiektu i nasze doświadczenie rynkowe zagwarantują satysfakcjonującą współpracę z nowym franczyzobiorcą. Obiekt w miejscowości Stok jest także kolejną stacją tranzytową w sieci Statoil w Polsce.” – mówi Andrzej Magryś, prezes zarządu Statoil w Polsce.

Na terenie stacji znajduje się całodobowy sklep, w którym klienci mogą zaopatrzyć się m.in. w produkty spożywcze, przemysłowe oraz akcesoria do pielęgnacji samochodów oraz supermarket Carrefour. Na stacji klienci mogą skorzystać zarówno z oferty gastronomicznej oferowanej przez Statoil (kawa, zimne napoje, zimne i ciepłe przekąski), jak i z restauracji ToScania. Franczyzowa stacja paliw Statoil akceptuje międzynarodowe karty paliwowe Routex, DKV, UTA i inne karty płatnicze umożliwiające tankowanie bezgotówkowe oraz karty programu lojalnościowego Premium Club.

Przy stacji dostępnych jest 150 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych oraz 500 miejsc dla samochodów ciężarowych (docelowo ma być ich 1000). Kierowcy samochodów ciężarowych mogą również skorzystać z myjni przeznaczonej dla tego typu pojazdów (4 tunele). Inne usługi dostępne na stacji i przydatne w podróży to: kantor wymiany walut, kabiny prysznicowe (9, w tym jedna dla osób niepełnosprawnych), toalety (20 kabin), pralnia i suszarnia. W budynku i na parkingu stacji dostępny jest bezprzewodowy Internet. Istnieje też możliwość skorzystania z kserokopiarki i faksu. Dodatkowo klienci stacji Statoil mogą nabyć winiety na polskie i niemieckie autostrady oraz kupony Lotto.

Franczyza ze Statoil

Statoil rozwija sieć stacji franczyzowych od 2004 roku. Pierwsza stacja franczyowa Statoil otwarta została w Karczewie k. Warszawy. „Oferta franczyzowa Statoil skierowana jest do właścicieli prywatnych stacji, jak również do tych, którzy gotowi są do zainwestowania we własną stację paliw. W roku 2009 otworzymy w sumie kilkanaście stacji franczyzowych na terenie całego kraju.” – dodaje Andrzej Magryś, prezes zarządu Statoil w Polsce.

Główne kryteria wyboru przyszłych stacji franczyzowych to: dobra lokalizacja, zapewnienie odpowiedniego poziomu sprzedaży paliw i doświadczenie w branży paliwowej. Od franczyzobiorcy Statoil oczekuje wyłączności w sprzedaży paliw oraz stosowania standardów Statoil odnośnie sposobu prowadzenia stacji. Umowa ze Statoil daje franczyzobiorcy prawo do posługiwania się znakami handlowymi oraz sprzedaży paliw Statoil, regularnie kontrolowanych pod względem jakości przez zewnętrzna firmę SGS (Societe General de Surveillance). Franczyzobiorca bez żadnych dodatkowych opłat korzysta również z działań marketingowych oraz ze szkoleń prowadzonych przez Statoil. Statoil wyposaża stacje franczyzowe w urządzenia i oprogramowanie zarządzania stacją (np. system kasowy, system monitoringu paliw), we wszelkie nośniki logo Statoil oraz w niektóre elementy wyposażenia sklepu. Umowa franczyzy dotyczy zarówno prowadzenia części paliwowej stacji, jak i sklepu przy stacji. Właściciel stacji franczyzowej może prowadzić dodatkowe zaplecze usługowe – takie jak hotel, warsztat samochodowy, restauracja. Statoil Poland, spółka norweskiego koncernu StatoilHydro, obecna jest w Polsce od 1992 roku. Sieć Statoil liczy obecnie 283 stacje w tym: 46 stacji typu 1-2-3 (segment ekonomiczny) i 51 franczyzowych. Firma zajmuje się również dostawami lekkiego oleju opałowego oraz gazu płynnego do odbiorców przemysłowych i prywatnych. W swojej ofercie posiada także szeroką gamę środków smarnych, olejów przemysłowych i silnikowych najwyższej jakości.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram