Ośrodek szkolenia psów szkoli... franczyzobiorców

Autor: Redakcja
Data dodania: 3 sierpnia 2010
Kategoria:
pastelJeszcze w tym roku powinno ruszyć przynajmniej pięć oddziałów szkoły dla psów Pastel. Firma zmieniła ostatnio wysokość opłat oraz wymagania wobec biorców.

Pastel, ośrodek szkolenia psów z Zabrza wystartował z ofertą franczyzową na wiosną ubiegłego roku. Wkrótce potem powstały pierwsze jednostki pilotażowe. Ale pod koniec roku zostały one zamknięte, gdyż nie wszystko zafunkcjonowało zgodnie z oczekiwaniami obu stron.

– Teraz inaczej szukamy franczyzobiorców. Wcześniej zależało nam na dobrych trenerach, teraz patrzymy przede wszystkim na podejście biznesowe. Bowiem żeby poprowadzić ośrodek szkolenia psów nie wystarczy tylko kochać zwierzęta, a to właśnie takie osoby zgłaszają się do nas najczęściej. Niestety musimy im odmawiać. Szukamy osób, które zaangażują się w prowadzenie ośrodka na 100 procent, poświęcą mu cały swój czas i będą traktować jako jedyne źródło utrzymania – podkreśla Alicja Duda, współwłaścicielka szkoły Pastel.

Zanim biorca będzie mógł uruchomić placówkę w swoim mieście, musi przejść półroczne szkolenie. Odbywa się ono w weekendy i zaczyna się od części poświęconej psom – przekazywana jest wówczas wiedza teoretyczna i praktyczna, jak szkolić zwierzaki. Na każdym etapie na kandydata czeka egzamin. W trakcie szkolenia przekazywane są także informacje na temat funkcjonowania samego biznesu.

– Obecnie szkolą się cztery osoby: z Warszawy, Opola, Krakowa i Wrocławia, które jeszcze przed końcem tego roku powinny uruchomić swoje placówki – mówi Alicja Duda. Wcześniej, bo we wrześniu wystratuje franczyzowy oddział w Sosnowcu.

Oprócz zabrzańskiej placówki, Pastel ma jeszcze dwa własne oddziały na Śląsku – w Katowicach i Tychach, które to lokalizacje także docelowo będzie chciał oddać we franczyzę. – Obecnie pracują tam zatrudnieni przez nas trenerzy. Liczymy na to, że po lepszym przygotowaniu ich od strony biznesowej przejmą oni te oddziały – wyjaśnia Alicja Duda.

Aby otworzyć ośrodek Pastel, należy zainwestować 12,5 tys. zł. To opłata wstępna obejmująca szkolenie, know-how, materiały marketingowe oraz róznego rodzaju wyposażenie niezbędne do prowadzenia działalności. Zajęcia z psami odbywają się na salach wynajmowanych na godziny, nie jest więc potrzebna stała siedziba.

Wartość inwestycji początkowej wzrosła ostatnio o 6 tys. zł, wcześniej bowiem opłata wynosiła 6,5 tys. zł. Tańsze będzie za to funkcjonowanie w ramach sieci. Opłata miesięczna została bowiem obniżona z 20 proc. od obrotu do ok. 10 proc.

– Początkowa inwestycja powinna się zwrócić maksymalnie po pół roku. Inaczej będzie to sygnał, że oddział jest nieprawidłowo prowadzony – mówi Alicja Duda. Dodatkowym źródłem dochodów ośrodków, oprócz szkoleń, jest organizacja różnego rodzaju wyjazdów i imprez dla psów i ich właścicieli.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram