Twoja firma zatrudnia na umowę o dzieło? Sprawdź, co z oskładkowaniem

Data dodania: 20 lutego 2017
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: freeimages.com
Zatrudnienie w uparciu o umowę o dzieło jest popularne w wielu branżach, m.in. gastronomi, usługach dla klientów indywidualnych, hotelarstwie i turystyce.

Ta informacja dotyczy zarówno pracodawców, jak i osób ubiegających się o pracę. W opinii minister rodziny, pracy i polityki społecznej, wprowadzona minimalna stawka godzinowa może rozwiązać problem nadużywania umów o dzieło.

Zatrudnienie w uparciu o umowę o dzieło jest popularne w wielu branżach, m.in. gastronomi, usługach dla klientów indywidualnych, hotelarstwie i turystyce. W tych i innych branżach działają sieci franczyzowe. Pod koniec 2016 roku ofertę współpracy partnerskiej proponowało około 700 systemów (źródło: raport ARSS).

Według zapowiedzi Elżbiety Rafalskiej, resort pracy rozważy możliwość oskładkowania umów o dzieło, jeżeli będzie ich przybywało.

W związku z wprowadzeniem stawki godzinowej w wysokości 13 zł chcemy zobaczyć, czy odbędzie się ucieczka od tego typu zatrudnienia i przeniesienie ciężaru na umowy o dzieło” – powiedziała Rafalska w TVP3 Szczecin, pytana, czy jest w planach resortu oskładkowanie umów o dzieło.

Dodała, że: „Jeżeli tendencje szukania najniższych kosztów poprzez stosowanie umów o dzieło, uciekania od oskładkowania będą się pogłębiały, będziemy rozważać tę możliwość”.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram