Oryginalny koncept sklepokawiarni przyjął się w Polsce

Autor: Redakcja
Data dodania: 25 sierpnia 2010
Kategoria:
tchibo_sklepTchibo jeszcze w sierpniu otworzy 40. placówkę. Sieć rozwija się u nas już od 5 lat. W każdym lokalu można napić się kawy, a także kupić rozmaite artykuły użytkowe.

Czterdziesty sklep Tchibo w Polsce powstanie w warszawskim CH Arkadia. Będzie to jednocześnie dziesiąta placówka zlokalizowana w stolicy. Ma ona stać się wizytówką sieci. Zostanie w niej zastosowana  nowa aranżacja wnętrz i nowe pakiety wsparcia promocyjnego.

Tchibo to wyjątkowa sieć na polskim rynku. Marka bardzo mocno kojarzona jest u nas z kawą. Tymczasem w sklepach można kupić nie tylko ten produkt, ale także szereg innych artykułów jak ubrania i dodatki, artykuły wyposażenia wnętrz, zabawki czy sprzęt sportowy.

– Unikalny koncept sklepu, bazujący na sprawdzonej kombinacji kawiarni, sklepu z kawą i artykułami użytkowymi jest gwarancją lojalności klientów – mówi Wojciech Kamiński, dyrektor sklepów Tchibo i e-sklepu tchibo.pl.

Nie bez znaczenia jest fakt, że produkty oferowane są w przystępnych cenach i dostępne są tylko w sklepach i na stoiskach Tchibo. Kolekcje wymieniane są co tydzień, każda z nich liczy ok. 30 produktów połączonych w tematyczne kategorie. Wszystkie artykuły są zaprojektowane specjalnie dla Tchibo, również przez znanych projektantów jak np. sir Terence’a i Sebastiana Conranów.

Pierwszy sklep tej sieci w naszym kraju został otwarty w 2005 r. w CH Targówek w Warszawie. Od tego czasu jest ona konsekwentnie rozwijana. Oprócz samodzielnych sklepów, których wkrótce będzie 40, powstają także stoiska w formule shop in shop. Lokowane są one w hipermarketach real. Działa ich w Polsce ok. 50. Na całym świecie Tchibo ma 1200 sklepów i 45 tys. stoisk.

Niestety firma nie udostępnia tego konceptu franczyzobiorcom, choć – ze względu na jego oryginalność – mógłby on spotkać się ze sporym zainteresowaniem. Jakiego typu konceptów oferowanych we franczyzie jeszcze w Polsce brakuje bądź jest ich zbyt mało? Zachęcamy do głosowania w naszej sondzie.

JCB

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy
Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram