Orlen sprzedaje

Autor: Redakcja
Data dodania: 17 czerwca 2009
Kategoria:
orlen_fotka1.jpg
orlen_fotka1.jpgOd 1 lipca Orlen rozpocznie samodzielnie proces sprzedaży akcji Polkomtela. Proces ma potrwać do końca roku 2009 roku.

Takie informacje przekazał "Parkietowi" wiceprezes Orlenu ds. finansowych i członek rady nadzorczej Polkomtela Sławomir Jędrzejczyk. W czerwcu - przypomina gazeta - wygasa porozumienie z grudnia 2008 roku zawarte przez polskich akcjonariuszy Polkomtela (KGHM, PGE, Węglokoks i Orlen właśnie), operatora sieci Plus. Zobowiązali się w nim do półrocznej współpracy przy sprzedaży akcji telekomunikacyjnej spółki. I wygaśnięcie tej umowy chce właśnie wykorzystać Orlen, żeby samodzielnie sprzedać 24,4 proc. akcji Polkomtela.
Jędrzejczyk przyznał, że sprzedaż pakietu mniejszościowego jest trudniejsza, ale realna. Jego zdaniem jednak tylko Orlen jednoznacznie deklaruje chęć zbycia akcji i liczy, że pozostali akcjonariusze spółki nie zechcą wykorzystać prawa pierwokupu. Wiceprezes zapowiedział, że za cały pakiet chciałby otrzymać co najmniej 3,8 mld zł. Wyjaśnił, że jest to absolutne minimum, gdyż tyle zapłacił w grudniu 2008 roku duńskiemu TDC.
W maju Zarząd PKN Orlen zatwierdził nową strategię dla stacji franczyzowych, zakładającą dalszy rozwój tego kanału sprzedaży detalicznej paliw. W planach jest wprowadzenie nowych umów franczyzowych.
Agnieszka Grabuś, 17 czerwca 2009 r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram