Orlen bardzo dynamicznie rozwija Stop Cafe

Autor: Redakcja
Data dodania: 3 września 2010
Kategoria:
stop_cafeW ciągu roku otworzył ok. 150 kącików kawiarnianych przy swoich stacjach. Najprawdopodobniej marka zagości wkrótce także w niektórych obiektach franczyzowych.

Na koniec czerwca tego roku działało już 612 punktów gastronomicznych Stop Cafe i Stop Cafe Bistro. To o 145 więcej niż przed rokiem. Szczególnie dynamicznie koncept był rozwijany w drugim kwartale tego roku, kiedy to otwarto aż 115 takich kawiarenek. Na razie wszystkie funkcjonują przy stacjach własnych Orlenu.

Ale jak informowaliśmy w maju (w artykule Orlen udostepni franczyzobiorcom koncept gastronomiczny), koncern pracuje także nad planami rozwijania sieci poprzez franczyzę. Według portalu petrolnet.pl, pierwsze umowy franczyzowe na Stop Cafe i Stop Cafe Bistro mogą zostać podpisane jeszcze w tym roku.

Oferta gastronomiczna odgrywa coraz większą rolę w zakresie zyskowości stacji paliw. Duża konkurencja i duża presja na marże idzie bowiem w parze ze spadkiem konsumpcji paliw w Polsce, jaki obserwowany był w ostatnim czasie. Według Agencji Rynku Energii, sprzedaż benzyny w Polsce w I kwartale 2010 roku była o 5,6 proc. niższa niż rok wcześniej, zaś w drugim kwartale aż o 7 proc. niższa niż przed rokiem.

JCB

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram