Organique na półmetku

Autor: Redakcja
Data dodania: 17 sierpnia 2010
Kategoria:
organique_-_produktyPolski producent kosmetyków naturalnych chce otworzyć docelowo ok. 50 sklepów w całym kraju. Zamierza także zintensyfikować ekspansję zagraniczną.

– W tym roku uruchomiliśmy sklepy w Łodzi, Gdańsku i Zielonej Górze, a wkrótce nowe placówki powstaną także w Rzeszowie i Bydgoszczy. Wszystkie nowe lokalizacje, poza sklepem w CH Port Łódź, to placówki franczyzowe. Na przyszły rok zaplanowaliśmy już otwarcie dwóch sklepów własnych – we Wrocławiu i Szczecinie. Prowadzimy także rozmowy z kilkunastoma potencjalnymi franczyzobiorcami, ale nie mamy jeszcze na sto procent potwierdzonych lokalizacji – mówi Marek Bodnar, dyrektor zarządzający Organique.

Sieć Organique budowana jest od 2006 r., obecnie tworzy ją 25 sklepów, z czego 23 prowadzone są przez franczyzobiorców. Koszt inwestycji w taką placówkę wynosi od 50 tys. zł w przypadku wyspy handlowej do 150 tys. zł w przypadku sklepu w nowej galerii.

Organique_-_sklepDo tej kwoty trzeba także doliczyć opłatę licencyjną – 6 tys. zł oraz koszty remontu, które w zależności od stanu i powierzchni lokalu wahają się od 500 zł do 2000 zł na mkw. Odpowiedni lokal powienien mieć ok. 12 mkw. w pasażu handlowym lub 20-30 mkw. w galerii bądź przy dobrej ulicy handlowej. W zależności od poziomu inwestycji okres zwrotu wynosi od 12 do około 18 miesięcy.

– Wszystkie badania pokazują, że segment kosmetyki naturalnej stale rośnie. Przyczyniają sie do tego coraz bardziej świadomi klienci, dla których ważne jest to, co kupują i stosują w codziennej pielęgnacji. Strategia rozwoju firmy opiera się na rozbudowie sieci sprzedaży poprzez sklepy franczyzowe, co gwarantuje dotarcie do dużej rzeszy klientów. Zauważyliśmy też znaczny wzrost sprzedaży na rynku kosmetyki profesjonalnej, a więc do salonów urody, gabinetów kosmetycznych czy ośrodków SPA & Wellness – mówi Marek Bodnar.

W najbliższym czasie firma planuje także wzmocnić swoją obecność na rynkach zagranicznych, zwłaszcza w Rosji, gdzie otwiera właśnie kolejny, trzeci sklep oraz w Szwecji, gdzie pierwsza placówka powstała w grudniu 2009 r., a do końca tego roku ruszą dwie kolejne. Kosmetyki Organique dystrybuuowane są także na innych rynkach europejskich m.in. we Włoszech, na Węgrzech, w Grecji i Niemczech. – Kolejnym krokiem w ekspasji na tych rynkach także będzie tworzenie sieci sklepów franczyzowych – zapowiada Marek Bodnar.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram