Organic Farma Zdrowia konsoliduje rynek eko żywności

Data dodania: 15 lipca 2014
Autor: Redakcja
Kategoria:
Organic Farma Zdrowia konsoliduje rynek eko żywności; Foto: freeimages.com

Notowana na NewConnect spółka Organic Farma Zdrowia, prowadząca sieć delikatesów z ekologiczną żywnością sfinalizowała przejęcie sieci sklepów Tradycyjne Jadło. Dzięki temu Organic Farma Zdrowia skokowo zwiększy skalę swojej działalności, rozbudowując posiadaną sieć o kolejne 10 sklepów, łącznie do 35-u delikatesów stacjonarnych. 

Spółka zwiększy też zasięg geograficzny sieci oraz wzmocni pozycję w regionie Wielkopolski gdzie znajduje się 5 z 10-ciu przejmowanych sklepów Tradycyjne Jadło.

Tradycyjne Jadło to sieć sklepów oferująca w 100% naturalne, regionalne i ekologiczne produkty. Główna oferta to najwyższej jakości, tradycyjne produkty wędliniarskie przygotowywane według wielowiekowej polskiej tradycji wędzenia mięs. Do produkcji wędlin używany jest wyłącznie surowiec najwyższej jakości w tym ze świń polskiej rasy złotnickiej oraz naturalne zioła i przyprawy.  Przejęte sklepy Tradycyjne Jadło są zlokalizowane w centrach handlowych największych miast  Polski: Poznań i Swarzędz (5), Warszawa (2), Gliwice (1), Trójmiasto (2). W 2013 r. roczne obroty Tradycyjnego Jadła tych sklepów wyniosły ponad 7,2 mln zł i były o 24% wyższe w porównaniu do obrotów z 2012 roku. Firma zatrudnia 40 pracowników.

Doskonale znamy rynek, na którym działa Tradycyjne Jadło. Dlatego jesteśmy pewni, że wykorzystując efekt licznych synergii biznesowych, potrafimy zarówno zwiększyć przychody naszej firmy, znacząco wzmocnić pozycję grupy na rynku, a także rozszerzyć asortyment oferowanych produktów. Ponieważ zainteresowanie konsumentów zdrowym odżywianiem stale rośnie to perspektywy dla rynku spożywczych produktów naturalnych, regionalnych i ekologicznych są bardzo dobre, co widać po poprawiających się wynikach naszej grupy. Zależało nam na przyśpieszeniu procesu ekspansji naszej sieci, które istotnie wzmocni naszą pozycję oraz ofertę na rynku – mówi Sławomir Chłoń, prezes zarządu Organic Farma Zdrowia S.A.

Celem Organic Farma Zdrowia jest rozbudowa sieci sklepów do 50 lokalizacji w ciągu dwóch lat. Przed połączeniem z Tradycyjnym Jadłem Organic Farma Zdrowia miała 25 Delikatesów w największych miastach Polski, obsługujących milion klientów rocznie. Dodatkowo, grupa prowadziła również sprzedaż poprzez sklep internetowy.

Transakcja była możliwa, dzięki przeprowadzeniu nowej emisji akcji serii I w ilości 300.000 akcji. Wszystkie akcje nowej serii objął Jerzy Skonieczny, dotychczasowy właściciel sieci sklepów Tradycyjne Jadło. W zamian za akcje, wniesiony został wkład niepieniężny, którego przedmiotem jest zorganizowana część przedsiębiorstwa w postaci 10-ciu, ww. sklepów Tradycyjne Jadło. W efekcie tej transakcji Jerzy Skonieczny, który od 16 maja br. jest członkiem Rady Nadzorczej Organic Farma Zdrowia, jest właścicielem 6,67% akcji spółki.

Zmiana szyldów Tradycyjne Jadło na Organic Farma Zdrowia będzie odbywać się stopniowo. Jest to proces, który potrwa kilka kwartałów. Oczywiście od zaraz, choć stopniowo będziemy proponować dotychczasowym klientom sieci Tradycyjne Jadło wybrane produkty, dostępne dotychczas w ofercie Organic Farma Zdrowia. Równocześnie zwiększy się propozycja produktów wędliniarskich w dotychczasowych lokalizacjach Organic Farma Zdrowia. Proces wzajemnego uzupełniania się ofert, jest oczywistym i naturalnym elementem połączenia naszych firm – dodaje Sławomir Chłoń.

Wyroby oferowane przez Tradycyjne Jadło, produkowane są w 100 proc. z najlepszych mięs, bez sztucznych konserwantów, według starych receptur i tradycji wielkopolskiej wsi i dworu. W procesie produkcji nie stosuje się żadnych barwników, wypełniaczy, dodatków chemicznych oraz substancji wiążących wodę. Jedyną substancją konserwującą jest sól i sól peklowa. Firma skutecznie godzi tradycyjne metody produkcji z dbałością o wysokie standardy higieniczne, stosowane w krajach UE.

W 2013 roczne obroty Grupy Organic Farma Zdrowia wyniosły blisko 53 mln zł i były o 12% wyższe w porównaniu do obrotów z 2012 r. Stanowiło to rekordową sprzedaż w historii grupy. Na koniec 2013 r. sieć Organic Farma Zdrowia posiadała 27 jednostek handlowych, na które składało się 25 delikatesów znajdujących się w największych galeriach i centrach handlowych w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Gdyni, Wrocławiu, Płocku, oraz 2 sklepów internetowych. Organic Farma Zdrowia posiada również udziały w spółkach zależnych, jak: Eko-Wital (100%),  Bio-Planet (30%) i Green Way (28%).

INK

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram