Orbis sfinalizował przejęcie hoteli w Europie Środkowej

Data dodania: 9 stycznia 2015
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: ibis Sofia Airport

Orbis, największa sieć hoteli w Polsce, 7 stycznia 2015 roku podpisał ze swoim partnerem strategicznym Accor i podmiotami z jego grupy kapitałowej umowy dotyczące zakupu sieci 46 hoteli w Europie Środkowej oraz zawarł Generalną Umowę Licencyjną (Master License Agreement). 

Tym samym Orbis umocnił swoją pozycję lidera branży hotelowej w Europie Środkowej i został wyłącznym licencjodawcą wszystkich marek Accoru w 16 krajach regionu. Całkowita cena transakcji wyniosła 142,3 mln euro. Orbis przejął obecną sieć Accoru, czyli 46 hoteli w sześciu krajach: Bułgarii, Czechach, Polsce, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech. 38 obiektów prowadzi działalność, natomiast 8 to hotele planowane, z których 3 będą zarządzane, a 5 będzie przedmiotem franczyzy.

Polecamy: Rynek turystyczny podnosi się z kolan

Jednocześnie Orbis podpisał z Accorem Generalną Umowę Licencyjną, która daje Grupie Orbis do 2035 roku prawo do prowadzenia działalności hotelowej pod markami należącymi do Accor w 16 krajach: Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogórze, Czechach, Estonii, Litwie, Łotwie, Macedonii, Mołdawii, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i Węgrzech. Przez minimum 10 lat prawo to będzie przysługiwało Orbisowi na wyłączność.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że sfinalizowaliśmy transakcję zgodnie z planem. Przejęcie działalności Accoru w Europie Środkowej jest kamieniem milowym w działalności naszej Grupy i doskonale wpisuje się w strategię Orbisu. Wejście na te nowe, perspektywiczne rynki jest dla nas ogromną szansą na bardziej dynamiczny wzrost. Będziemy platformą Accoru do zarządzania biznesem w tym regionie Europy – jest to dla nas wyróżnienie i docenienie naszych dotychczasowych osiągnięć – powiedział Gilles Clavie, prezes zarządu Orbisu.

Polecamy: Najwięksi postawili na franczyzę

Strategia Orbisu zakłada wzmocnienie pozycji lidera w regionie poprzez dalszy rozwój i zwiększenie efektywności sieci hoteli. Grupa skupia się na ekspansji głównie poprzez zawieranie umów o zarządzanie, franczyzę i na inwestycjach w hotele własne. Obecnie w Grupie Orbis działa ponad 100 hoteli, które są zlokalizowane w 8 krajach Europy Środkowej.

INK

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram