Orbis pozyskał środki na rozwój sieci hoteli

Autor: Redakcja
Data dodania: 19 grudnia 2011
Kategoria:
orbis-transport

orbis-transport

Orbis Transport, spółka zależna Orbisu, sprzedała Arval Service Lease Polska aktywa wykorzystywane w ramach działalności wynajmu długoterminowego samochodów i zarządzania flotami pojazdów (CFM) za 99,4 mln zł.

Jak twierdzi Laurent Picheral, prezes Orbis S.A, pozyskane ze sprzedaży aktywów środki posłużą do spłaty zobowiązań Orbis Transport oraz dalszego rozwoju Grupy Orbis, zwłaszcza w segmencie hoteli ekonomicznych. Hotele te są prowadzone przez Orbis w oparciu o licencje franczyzowe od jego partnera strategicznego, którym jest firma Accor, wiodący na świecie operator hotelowy i lider rynku europejskiego. Jest on obecny w 90 krajach, w których dysponuje 4 200 hotelami z ponad 500 tys. pokoi. Szerokie portfolio marek hotelowych Accor – Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Suite Novotel, Mercure, Adagio, ibis, all seasons/ibis styles, Etap Hotel/ibis budget, hotelF1 i Motel 6 gwarantuje zróżnicowaną ofertę usług i produktów od luksusowych po ekonomiczne.

Grupa Hotelowa Orbis to największa sieć hoteli w Polsce. Zarządza blisko 60 obiektami w 25 miastach w Polsce i 1 hotelem w Wilnie na Litwie. Oferuje 10,5 tysiąca pokoi. Hotele działają pod markami Sofitel, Novotel, Mercure, ibis i Etap/ibis budget, a także Orbis Hotels i Holiday Inn w Warszawie.

W połowie 2012 r., tuż przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w Polsce, zostaną oddane do użytku 4 hotele ekonomiczne działające pod nowymi, zmienionymi markami ibis i ibis budget. W konsekwencji sieć hoteli ekonomicznych w Polsce należąca do Grupy Hotelowej Orbis powiększy się z 18 do 22 obiektów, zaś liczba pokoi oferowanych w tym segmencie wzrośnie o 25 proc. Nowe dwuhotelowe obiekty ibis i ibis budget, zostaną otwarte w Warszawie (333 pokoje) i w Krakowie (302 pokoje).

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram