Optymistyczna przyszłość branży finansowej.

Autor: Redakcja
Data dodania: 24 maja 2008
Kategoria:
Wiele wskazuje na to, że Polski rynek usług finansowych jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów gospodarki.

Tak twierdzi m.in Kazimierz Stańczak, Dyrektor Generalny Polbanku, który wypowiada się na łamach Gazety Giełdy Parkiet. Porównując polski rynek do rynku hiszpańskiego Stańczak zwraca uwagę na fakt, że obecnie w Polsce na milion mieszkańców przypadają 294 placówki bankowe, w Hiszpanii, ta średnia jest bliska 1000 (dla porównania we Włoszech wynosi 775, a w Niemczech 515 punktów). W naszym kraju jest więc jeszcze wiele do nadrobienia w tym zakresie, a Polbank jako jeden z systemów bankowych rozwijających się na zasadach franczyzy, zamierza tą szansę wykorzystać.

Grecki potentat.
Polbank EFG jest nazwą handlową EFG Eurobank Ergasias Spółka Akcyjna Oddział w Polsce i należy do drugiego co do wielkości greckiego banku funkcjonującego pod nazwą EFG Eurobank Ergasias. EFG Eurobank Ergasias SA powstał w 1990 roku pod nazwą Euromerchant Bank i obecnie oferuje pełną gamę produktów bankowych adresowanych do klientów indywidualnych, korporacyjnych i instytucjonalnych. Polbank jest również częścią Grupy Eurobank EFG, europejskiej instytucji finansowej o aktywach przewyższających 68,4 miliarda euro. Na obszarze Europy środkowej i południowo-wschodniej, oprócz Grecji, Grupa Eurobank EFG jest obecna w Bułgarii, Rumunii, Serbii, Polsce, Turcji oraz na terenie Ukrainy i Cypru.

Polbank w Polsce.
Swoją działalność na terenie naszego kraju Polbank rozpoczął w marcu 2006 roku. Obecnie funkcjonują 282 placówki, osiem centrów hipotecznych i sześć do obsługi małych i średnich przedsiębiorstw. W sumie Polbank zdążył już pozyskać ponad 300 tys. klientów. Jak możemy przeczytać na stronie internetowej Bankier.pl, ten grecki bank wciąż kontynuuje bardzo szybki wzrost i przynosi zyski w rekordowo krótkim czasie. Zanotowany w pierwszym kwartale 2008 roku zysk netto wyniósł 1,8 miliona euro. Na koniec pierwszego kwartału 2008 roku, aktywa Polbank EFG wynosiły 3,1 miliarda euro, co oznacza wzrost o 0,9 miliarda euro w stosunku do końca 2007 roku.

Placówki franczyzowe.
Oprócz placówek własnych Polbank buduje również sieć placówek franczyzowych. Na koniec 2007 roku sieć franchisingowa Polbanku liczyła 114 oddziałów, do końca 2008 roku ma się powiększyć o kolejnych 100. Model partnerski Polbanku zakłada prowadzenie placówek bankowych przez niezależnych przedsiębiorców. Relacje pomiędzy stronami, zasady funkcjonowania oraz prawa i obowiązki każdej ze stron reguluje umowa partnerska. W ramach takiej umowy wszystkim swoim partnerom Polbank oferuje własne know-how, oznakowanie i wizualizację placówki zgodnie ze standardami banku (wizualizacja identyczna jak dla placówek własnych), szeroki zestaw produktów zarówno dla klienta indywidualnego, jaki i dla klienta biznesowego, wynagrodzenie prowizyjne, system szkoleń oraz wsparcie marketingowe. Od swoich franczyzobiorców Polbank nie wymaga doświadczenia bankowego, ale umiejętności rozmowy z ludźmi.

Katarzyna Strzyż
24 maj 2008 rok

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram