Opłaty za lokale w galeriach handlowych liczone w euro wzrosły o 40%

Autor: Redakcja
Data dodania: 6 marca 2009
Kategoria:

Najemcy sklepów w galeriach handlowych stanęli na skraju bankructwa - ich czynsze naliczane w euro wzrosły o 40%, w dolarach jeszcze więcej. By uniknąć najgorszego, nie mogą nawet zerwać umów, bo grozi to wysokimi karami. Dlatego część handlowców zawiązała stowarzyszenie i zapowiada walkę o obniżkę opłat oraz zmianę umów - czytamy w "Dzienniku".

Rosnące w błyskawicznym tempie czynsze to problem nawet największych graczy na rynku. Kiedyś nikt się opłatami nie przejmował, a teraz stają się one poważnym obciążeniem. O obniżenie czynszów walczą wszystkie największe koncerny. Nikt nie był przygotowany na tak drastyczny i błyskawiczny wzrost cen dolara i euro. Od września złoty stracił w stosunku do dolara ponad 70%, w stosunku do euro ponad 40%.
Część handlowców od kilku miesięcy zamiast zarabiać - dokłada do interesu. Wielu najchętniej zlikwidowałoby swoje sklepy, ale nie jest to takie proste. Za zerwanie umowy grożą bardzo wysokie kary - w najlepszym przypadku to równowartość 20 miesięcznych czynszów.
Dwa tygodnie temu handlowcy założyli Porozumienie Kupców Polskich, które walczy z galeriami o zmianę umów.

Źródło: onet.pl
Więcej w "Dzienniku", 6 marca 2009 r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram