Opieka nad starszymi - olbrzymie perspektywy

Autor: Redakcja
Kategoria:
Opieka nad starszymi - olbrzymie perspektywy. Foto: pixabay.com

W Stanach Zjednoczonych rynek usług związanych z opieką i zaspokajaniem potrzeb osób starszych i chorych wzrośnie o 70% w ciągu dekady 2010 - 2020. Jak grzyby po deszczu powstają systemy ukierunkowane na tę grupę docelową. Czy to opłacalne?

Na świecie powstają coraz skuteczniejsze leki i coraz więcej wiemy o chorobach, lepiej i dłużej nam się żyje. Lekarstwa na starość jeszcze nie wynaleziono. Rośnie więc liczba osób starszych, chorych, wymagających opieki i – jak już nieraz pisaliśmy – usługi skierowane na zaspokojenie potrzeb tej grupy będą cieszyć się coraz większym powodzeniem. Nawet jeśli polskiego emeryta nie stać na wiele wydatków, to coraz chętniej korzystają z nich np. niemieccy seniorzy. W Polsce północnej i zachodniej powstają prywatne sanatoria, domy opieki i hotele oraz sektor rozrywek przeznaczonych właśnie dla nich. Można przewrotnie powiedzieć, że seniorzy to przyszłość biznesu. Podobnie jest w całej, starzejącej się Europie i Stanach.

Za oceanem powstaje właśnie nowa franczyzowa sieć  - Right Place for Seniors. Do opieki podchodzi kompleksowo, budując ofertę opartą na kilku filarach. To zarówno asystowanie osobie starszej w domu, w systemie 24/7, domy dla seniorów oraz ośrodki opieki. Dużym plusem dla potencjalnych franczyzobiorców są - według firmy - niskie koszty i wymagania. Nie potrzeba doświadczenia oraz specjalistycznego sprzętu - wszystkim, co niezbędne dysponuje franczyzodawca. Franczyzobiorca świadczy zaś usługi i to jest właśnie najważniejsza działalność systemu.

Right Place for Seniors intensywnie szuka franczyzobiorców oraz zapowiada międzynarodowy rozwój. W zasadzie kwestią czasu jest wejście lub powstanie podobnych systemów w Polsce.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram