Opieka nad chorymi we franczyzie? To możliwe

Autor: Redakcja
Kategoria:
Opieka nad chorymi we franczyzie? To możliwe. Foto: Hausengel.de

Co prawda w Niemczech, ale zawsze. Ten rynek pracy we franczyzowym biznesie jest otwarty dla Polaków. Niemiecki sąd orzekł właśnie, że franczyza w systemie opieki całodobowej jest legalna.

Największym w Niemczech pośrednikiem w kontaktach między osobami świadczącymi usługi opieki na zasadzie samodzielnej działalności gospodarczej i franczyzy, a osobami potrzebującymi takiej opieki lub ich rodzinami jest firma Hausengel.

Niemieckie przepisy dotyczące opieki całodobowej, były do tej pory niejednoznaczne i budziły wątpliwości i obawy wśród Polaków chętnych do podjęcia takiej formy zatrudnienia.

– Orzeczenie sądu, to zarówno dobry znak dla branży, jak również potwierdzenie legalności rozwiązań stosowanych przez nas od ośmiu lat w niemieckich gospodarstwach domowych – mówi Simon Wenz, dyrektor generalny spółki Hausengel. – Ma on duże znaczenie nie tylko dla naszej firmy oraz ponad tysiąca rodzin korzystających z naszych usług, lecz przede wszystkim dla samodzielnych opiekunów działających lub chcących działać pod szyldem Hausengel – dodaje Wenz.

Trwające kilka lat postępowanie przeciwko firmie Hausengel Betreuungsdienstleistungen GmbH zostało umorzone z wykluczeniem podejrzenia popełnienia czynu karalnego. Firma Hausengel oferuje zarówno opiekę ambulatoryjną realizowaną przez sprawdzonych specjalistów, jak i całodobową opiekę domową sprawowaną przez opiekunów z Europy Wschodniej. Od roku 2005 firma Hausengel ponad 26 000 razy pośredniczyła w nawiązaniu kontaktu między zleceniodawcami a wykwalifikowanymi opiekunami na terenie całych Niemiec.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram