Operator Bankowy Fines otwiera ponad 1 placówkę tygodniowo

Data dodania: 10 lipca 2014
Autor: Redakcja
Kategoria:
Operator Bankowy Fines otwiera ponad 1 placówkę tygodniowo; Foto: Fines

Sieć franczyzowa Operatora Bankowego Fines rozwija się w średnim tempie ponad jednej nowej placówki na tydzień. W tym roku planujemy jeszcze podpisać co najmniej 30 nowych umów franczyzowych i zakończyć rok z siecią liczącą ponad 100 lokalizacji – mówi w rozmowie z nami Przemysław Olczyk, dyrektor ds. zarządzania siecią franczyzową Fines Operator Bankowy.

Założone tempo wzrostu jest dość duże, ale konsekwentnie go realizujemy. W przeciągu ostatnich dwóch tygodni otworzyliśmy placówki w Koninie, Elblągu, Stargardzie Szczecińskim i Tomaszowie Mazowieckim, a w trakcie realizacji jest kolejnych kilka placówek – zaznacza.

W ocenie dyrektora ds. zarządzania siecią franczyzową, koniunktura na rynku pośrednictwa kredytowego jest dobra. Wszystkie dane i prognozy wskazują na wzrost sprzedaży w tym kanale w roku 2014.

Ten wzrost jest widoczny w naszych placówkach Operatora Bankowego gdzie stale rośnie średni wolumen udzielanych kredytów. Tak więc zarówno ogólnodostępne dane makro, jak i dane sprzedażowe wewnątrz naszej sieci pokazują, że jest to rynek, który cały czas rośnie i ma potencjał do utrzymania tendencji wzrostowych w najbliższym czasie. Długookresowo pośrednictwo kredytowe czeka proces konsolidacji, bo o wiele łatwiej walczyć z konkurencją pod silną marką niż pod własnym szyldem – uważa Przemysław Olczyk.

Dyrektor ds. zarządzania siecią franczyzową Fines Operator Bankowy dodaje, że obecnie firma koncentruje się na rynku polskim. Jednak w biznesie tak jak w życiu, nigdy nie można mówić "nigdy".

Przy rozważaniu ewentualnej ekspansji poza granice naszego kraju należałoby wziąć pod uwagę szereg uwarunkowań właściwych dla konkretnego rynku. W niektórych europejskich krajach rynek pośrednictwa kredytowego istnieje w formie szczątkowej np. tylko w segmencie kredytów hipotecznych, a w niektórych legislator nie przewidział w ogóle możliwości prowadzenia takiej działalności. Oczywiście są tez rynki gdzie pośrednictwo kredytowe można by rozwinąć praktycznie w identycznym modelu jak Polsce – podsumowuje Przemysław Olczyk.

Jeśli jesteście zainteresowani nawiązaniem współpracy z Operatorem Bankowym Fines, po szczegółowe informacje zapraszamy do naszej bazy systemów franczyzowych.

INK

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram