Okazja szczególnie dla pań

Autor: Redakcja
Data dodania: 23 maja 2010
Kategoria:
okazja_-_logoSklepy Okazja z końcówkami kolekcji odzieżowych, po kilku latach stabilizacji na poziomie 15-18 jednostek, ponownie zaczęły rozwijać sieć. W tym roku powstało już pięć takich placówek, a w planach jest otwarcie jeszcze kilku.

– Widzimy zdecydowanie większe zainteresowanie otwieraniem sklepów outletowych w Polsce. Dostrzega to zresztą coraz więcej firm i na rynku tworzy się coraz większa konkurencja. Jednak podczas gdy inne hurtownie zajmują się importem odzieży z Zachodu, w większości młodzieżowej, my upatrujemy swoje miejsce w dystrybucji odzieży klasycznej z polskich fabryk – mówi Mirosław Kamiński, który tworzy sieć sklepów Okazja.

Sieć budowana jest od ośmiu lat, najbardziej znana jest na rynku warszawskim, gdzie ma już osiem sklepów. W całym kraju liczba zrzeszonych w niej jednostek wahała się w ostatnich latach w granicach 15-18. Teraz jednak jej rozwój wyraźnie przyspieszył i obecnie pod marką Okazja działają już 22 sklepy. Od początku roku powstało 5 placówek: w Opolu, Wrocławiu, Płocku, Inowrocławiu oraz Warszawie, lada chwila kolejny sklep ma ruszyć we Włocławku.

Zwiększony popyt na ubrania z końcówek kolekcji i wysyp sklepów z tym asortymentem tłumaczony jest przez branżę kryzysem. Czy w związku z zapowiadanym jego rychłym końcem to zainteresowanie spadnie? – Kryzys to tylko jeden z elementów napędzających ruch w tym biznesie. Liczę na to, że zainteresowanie naszymi sklepami wciąż będzie duże, gdyż wyrózniają się one swoją ofertą na rynku. Otwarcie ich zaś jest stosunkowo niedrogie – w granicach 20-30 tys. zł. Jest to dobra propozycja szczególnie dla pań, które mają odłożone trochę pieniędzy i chciałyby wreszcie zacząć pracować na swoim – wyjaśnia Mirosław Kamiński.

W sieci Okazja zdarzają się więksi inwestorzy otwierający droższe placówki w galeriach. Zdecydowanie przeważają jednak nieduże, przyuliczne sklepiki otwierane przez panie, które same decydują się w nich pracować. Zwrot zainwestowanych środków można uzyskać mniej więcej po roku.

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy
Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram