Okay podwoi obroty

Autor: Redakcja
Data dodania: 14 września 2010
Kategoria:
okayFranczyzowa sieć sklepów z odzieżą dla młodzieży nie narzeka na kryzys. Cały czas zgłaszają się do niej chętni do uruchomienia kolejnych placówek Okay.

– Do sieci w ostatnich miesiącach dołączyły sklepy w takich miejscowościach jak Sieradz, Mogilno, Wałbrzych, Słupsk, Rybnik, Wołów. Natomiast w najbliższych tygodniach zaplanowane są otwarcia sklepów m.in. w Kaliszu, Zawierciu, Kluczborku, Ostrowie Wielkopolskim, Wieluniu, Legnicy i Chełmnie. Obecny rok oceniamy bardzo dobrze, gdyż uda nam się podwoić obroty w porównaniu z rokiem ubiegłym – mówi Artur Czylkowski odpowiedzialny za rozwój franczyzowy sieci Okay Multibrand Shop.

Lepsze wyniki sprzedażowe będą wynikiem nie tylko większej liczby placówek w sieci, ale także wyższych obrotów pojedynczych sklepów. Na polskim rynku jest już obecnych blisko 70 sklepów franczyzowych Okay. W ciągu najbliższego roku firma chce powiększyć sieć do ponad 100 jednostek, a docelowo ma ich być 220. Firma przewiduje, że plan ten uda się zrealizować do 2014 roku.

– Ważnym czynnikiem, który ułatwia nam rozwój, jest niska kwota inwestycji ze strony franczyzobiorcy, jedna z najniższych w tej branży. Dlatego wiele osób postanowiło nam zaufać – dodaje Artur Czylkowski.

Kwota ta waha się od 25 do 50 tys. zł w zależności od powierzchni lokalu, która może wynosić między 30 a 60 mkw. Najlepszym momentem na uruchomienie sklepu odzieżowego jest wczesna wiosna oraz wczesna jesień. Dochody, na jakie może liczyć franczyzobiorca sieci, wynoszą od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Są one uzależnione od potencjału sprzedażowego danej lokalizacji oraz kosztów, jakie  generuje.

– Już na etapie rekrutacji staramy się poznać oczekiwania przyszłego franczyzobiorcy co do zarobku. Informacja ta oraz dane na temat lokalizacji, kosztu najmu lokalu oraz pozostałych kosztów, pozwalają nam ocenić, czy dany franczyzobiorca ma szanse osiągnąć oczekiwany dochód i czy będzie zadowolony z prowadzonego biznesu – wyjaśnia Artur Czylkowski.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy
Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram