Ograniczenia kredytowe nie są przeszkodą dla firm?

Autor: Redakcja
Data dodania: 6 maja 2009
Kategoria:
konsumpcja_logo.jpg

  konsumpcja_logo.jpg  Z sondażu przeprowadzonego przez Business Centre Club (BCC) wynika, że skutki kryzysu na światowych rynkach finansowych są odczuwane przez firmy działające w Polsce. Począwszy od września każdy tydzień przynosi nowe informacje o skali problemu.

Business Centre Club sprawdził, jak wiele firm dotknęły problemy i jakiego rodzaju. Internetowy sondaż został przeprowadzony pod koniec kwietnia wśród prawie 2 tys. członków BCC – menedżerów i właścicieli firm z całego kraju. 89 proc. przedsiębiorców przyznaje, że kryzys wpłynął na prowadzony przez nich biznes. Dla 31 proc. stanowi to bardzo poważna przeszkodę na drodze do dalszego rozwoju. 53 proc. ankietowanych przyznało,  że jest to problem poważny, ale niezagrażający przyszłości firmy ani bieżącej płynności finansowej. 52 proc. ankietowanych odczuwa kryzys głównie poprzez spadek zamówień, popytu, ograniczeń eksportu. Mniejszą wagę przedsiębiorcy przywiązują do ograniczenia działalności banków. Tylko 9 proc. zwraca uwagę na problemy w ograniczeniach działalności kredytowej.

Agnieszka Grabuś,  6 maja 2009 r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram