Ambitne plany Amerykanów

Data dodania: 31 sierpnia 2015
Kategoria:
Foto: Restauracja Johnny Rockets

Amerykańska sieć barów szybkiej obsługi, która przygotowuje się do otwarcia lokali w Polsce zapowiada ekspansję na innych rynkach.

Johnny Rockets, amerykańska sieć restauracji szybkiej obsługi, która wiosną przyszłego roku zacznie serwować dania Polakom zapowiada ekspansję na kolejnych rynkach. Sieć działająca we franczyzie poinformowała o planach rozwoju na rynkach Azji Południowo-Wschodniej. Marka chce rozwijać się m.in. w Tajlandii i Wietnamie.

„Popularność kultury i kuchni amerykańskiej w krajach Azji Południowo-Wschodniej jest siłą napędową naszego sukcesu i rozwoju na tych rynkach” – wyjaśnia James Walker, prezes ds. operacyjnych i rozwoju Johnny Rockets. Podkreślił również, że w tym regionie firma aktywnie poszukuje franczyzobiorców.

Restauracje Johnny Rockets są już obecne w Indonezji, Malezji i na Filipinach, gdzie otwarto łącznie 14 lokali (kolejne 8 są na etapie rozwoju).  James Walker dodaje, że strategia ekspansji Johnny Rockers rozszerza się do Hongkongu. Na początku tego roku firma podpisała porozumienie na otwarcie setnej restauracji w Chinach. W tym kraju marka osiągnęła największy rozwój w historii swojej działalności.

Sieć Johnny Rockets jest zainteresowana także rynkiem europejskim, w tym polskim. Jak informowaliśmy w lipcu br., Amerykanie podpisali umowę z Grupą HDS Polska na budowę i eksploatację 10 lokali, które mają powstać w ciągu najbliższych 10 lat. Ekspansję w naszym kraju firma zacznie od stolicy. Polskim oddziałem amerykańskiej sieci kieruje również James Walker.

Prezes ds. operacyjnych i rozwoju zaznaczył, że Grupa HDS Polska jest idealnym partnerem do wprowadzenia marki do naszego kraju (HDS Polska wchodzi w skład międzynarodowej grupy Lagardere Services, w Polsce zarządza 650 lokalizacjami). Pierwsza restauracja amerykańskiej marki ma rozpocząć działalność w 2016 roku.

Johnny Rockets to międzynarodowa sieć restauracyjna oferująca hamburgery ze świeżej 100% wołowiny. Wśród jej flagowych dań są także kanapki z kurczaka z frytkami.  Pierwszy lokal Johnny Rockets powstał w 1986 roku. Obecnie w ramach sieci działa ponad 330 lokali franczyzowych w 26 krajach (poza USA działa 125 restauracji).

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design