Nowy prezes za sterami Eurocash Franczyza

Autor: Redakcja
Data dodania: 4 marca 2011
Kategoria:
eurocash_franczyza
Zapowiada, że po przejęciu przez Eurocash Grupy Tradis wraz z należącymi do niej sieciami sklepów zostaną zachowane wszystkie dotychczasowe formaty współpracy z franczyzobiorcami.

Nowym prezesem spółki Eurocash Franczyza został Ireneusz Ozga, który ma wieloletnie doświadczenie w branży handlowej, zdobyte m.in. w firmach Makro oraz HDS. Zastąpił on na tym stanowisku Pedro Martinho. Dotychczasowy prezes nie odchodzi jednak z grupy i nadal będzie wspierał rozwój sieci Eurocashu.

– Efektywna franczyza jest dziś najlepszym rozwiązaniem dla niezależnych sklepów detalicznych. Jest odpowiedzią na rosnącą konkurencję ze strony hipermarketów i dyskontów, a także coraz większe wymagania finalnych konsumentów. Myślę tu nie tylko o presji cenowej na rynku detalicznym. Konsumenci oczekują odpowiedniego asortymentu, usług, promocji produktów i stałego podnoszenia standardów - zarówno jeśli chodzi o wygląd sklepów, jak i poziom obsługi. Wszystko to, dzięki odpowiedniej skali działalności, może zapewnić jedynie dobrze funkcjonująca sieć – mówi Ireneusz Ozga.

Już wkrótce Grupa Eurocash może znacząco wzmocnić się dzięki planowanemu połączeniu z Grupą Tradis. – Dla franczyzobiorców to dobra nowina, bo oznacza bardziej konkurencyjną ofertę ze strony Eurocash i możliwość korzystania z najlepszych doświadczeń i mechanizmów wypracowanych przez konkurujące do tej pory firmy. Jednocześnie, planujemy zachować wszystkie dotychczasowe formaty współpracy z naszymi partnerami - to przecież franczyzobiorcy oraz ich klienci decydują o tym, jaki model prowadzenia sklepu sprawdza się najlepiej w ich otoczeniu i im najbardziej odpowiada – wyjaśnia Ireneusz Ozga.

– Tak jak w dotychczasowej Grupie Eurocash funkcjonowało wiele rożnych modeli, tak po połączeniu z Grupą Tradis będzie podobnie. Szanujemy wybór naszych partnerów i wierzymy, że wiedzą najlepiej, który model współpracy wybrać – dodaje Pedro Martinho, który pozostanie członkiem zarządu Eurocash S.A. i będzie odpowiadać m.in. za koordynację prac wszystkich sieci franczyzowych. – Chodzi o utrzymanie unikalnych rozwiązań, jakie zapewnia każdy z modeli współpracy, a z drugiej strony – zapewnienie wszystkim naszym partnerom jak najlepszych korzyści z efektów skali, ze wspólnego negocjowania najlepszych warunków, a także z możliwości wykorzystywania wspólnych doświadczeń i praktyk – wyjaśnia.

Do sieci franczyzowych zarządzanych obecnie przez Eurocash należą Delikatesy Centrum, IGA, Zielony Kłos oraz abc. Sieci franczyzowe, które dołączą do Grupy po sfinalizowaniu połączenia z Grupą Tradis to z kolei Eurosklep, Lewiatan oraz Groszek. Ponad to, w ramach Grupy Tradis działa również spółka PSD, która rozwija partnerską współpracę ze Spółdzielniami Społem i wprowadza na rynek markę Gama.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram