Nowy polski salon urody chce zbudować sieć

Autor: Redakcja
Data dodania: 15 kwietnia 2010
Kategoria:
expelosExpelos działa na razie tylko w stolicy i specjalizuje się w fotodepilacji i fotoodmładzaniu. To druga tego typu firma, która chce w Polsce rozwijać sieć franczyzową.

- Generalnie wszystko zaczęło się od koleżanki, która miala problem z nadmiernym owłosieniem, usunęła je laserowo, nacierpiała się bardzo i wydała na zabiegi majątek, po czym zastanawiała się, czy to musi tak boleć i tyle kosztować. Okazało się, że nie musi – opowiada Joanna Breśka, właściciel firmy Expelos, która powstała we wrześniu 2009 roku i od początku tworzona była z myślą o rozwoju franczyzowym.

- Systemami franczyzowymi interesowaliśmy się od dawna, a pomysł z branży urodowo-medycznej pojawił się w chwili, gdy chcieliśmy otworzyć swój gabinet kosmetyczny. Przeraziło nas wówczas spektrum świadczonych usług, różnorodność niezbędnego sprzętu i urządzeń i przede wszystkim koszt inwestycji, więc postanowiliśmy stworzyć studio, w ktorym świadczymy określony rodzaj zabiegów – w naszym przypadku wykonywanych przy użyciu urządzenia typu e-light (ipl+rf) – wyjaśnia Joanna Breśka.

Expelos chce w tym roku pozyskać 20-30 franczyzobiorców. Miasta czy regiony, z których będą oni pochodzić, mają znaczenie drugorzędne. - W związku z tym, że koszt inwestycji w naszą franczyzę nie jest wysoki, a rentowność duża jest to również dobra oferta dla mniejszych miast – podkreśla Joanna Breśka. Salon Expelos można założyć już za 60 tys. zł. Jest to kwota dwukrotnie niższa niż w przypadku inwestycji w hiszpański koncept No+Vello, który od początku tego roku rozwijany jest w Polsce, a na całym świecie funkcjonuje już ponad 620 salonów pod tą marką.

- My jesteśmy firmą polską, nie planujemy ekspansji zagranicznej. Chcemy wyposażyć naszych franczyzobiorców przede wszystkim w nowoczesne i skuteczne urządzenie typu e-light 60 j/cm oraz wszelkie narzędznia, które umożliwią im prowadzenie dochodowego biznesu w szybko rozwijającym się sektorze usług. Tak skalkulowane koszty dają wedłu nas taką możliwość – wyjaśnia Joanna Breśka.

W naszym kraju mamy do czynienia dopiero z początkiem rozwoju tego typu usług jak fotodepilacja czy fotoodmładzanie. Jednak wszelkie nowoczesne zabiegi kosmetyczne, a także usługi z dziedziny medycyny estetycznej szybko zyskują na popularności nie tylko wśród kobiet, ale także coraz częściej wśród mężczyzn. Ważną częścią usług Expelos, poza usuwaniem zbędnego owłosienia, jest fotoodmładzanie, które eliminuje wiele typów niedoskonalości, schorzeń skóry, a także przywraca skórze jędrność. Trzeci istotny element działalności to radiofrekwencja, która przynosi spektakularne efekty wśród zabiegów odmładzająco - pielęgnacyjnych zarówno na twarz jak i na ciało.

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram