Nowy hotel w sieci Orbisu

Autor: Redakcja
Data dodania: 25 października 2013
Kategoria:
Hotel Patria

Hotel Patria w Wiśle trafia pod szyld Orbisu i zmienia nazwę na Mercure Wisła. To jeden z elementów franczyzowej ofensywy sieci Orbis.

Trzygwiazdkowy Hotel Patria przed planowaną rozbudową ma 42 pokoje, restaurację, bar, sale konferencyjne i centrum rekreacji. Do najbliższego stoku jest tylko 400 m. Właścicielem hotelu jest firma Fromag Sp. z o.o. Hotel rozpocznie działalność pod marką Mercure 15 grudnia i tym samym znajdzie się w systemach rezerwacji Grupy Accor i Orbis.

Według właścicielki hotelu, Magdaleny Fryc, jego rozwój jest możliwy tylko przez rozbudowę oraz działania promocyjno-dystrybucyjne. To spore wyzwanie finansowe i logistyczne, trudne do udźwignięcia dla pojedynczej firmy. Stąd decyzja o przystąpieniu do międzynarodowej grupy Accor.

Grupa Hotelowa Orbis to największa sieć hoteli w Polsce. Zarządza 60 obiektami w 28 miastach w Polsce i 2 hotelami na Litwie, 11,5 tysiąca pokojów. Hotele działają pod markami Sofitel, Novotel, Mercure, ibis, ibis styles i ibis budget, a także Orbis Hotels.

Orbis chce zainwestować w ciągu dwóch lat 100 mln złotych w poprawę jakości swoich hoteli, przede wszystkim w Warszawie. Na najważniejsze obiekty w Warszawie – Sofitel, Victorię, Novotel Centrum oraz Mercure Centrum, który zastąpił markę Holiday Inn, Orbis wyda 80-90 mln zł. Powstają także nowe placówki pod markami należącymi do tej grupy, ale tylko we franczyzie. Własnych budynków Orbis stopniowo się pozbywa. Do końca 2015 r. spółka chce mieć w swojej sieci 90 hoteli. W pierwszym półroczu 2013 r. Orbis zanotował wzrost frekwencji w hotelach o 4%; w segmentach średnim i wyższym wzrost wyniósł 7,2%.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram