Nowy hotel na polskim rynku

Data dodania: 11 lipca 2018
Kategoria:
Foto: pixabay.com

Po informacji o rekordowej ilości inwestycji hotelowych marek takich, jak Hilton czy Holiday Inn okazało się, że na polski rynek wchodzą też mniejsi gracze. Mowa o nowoczesnym hostelu butikowym Selina.

Hotele butikowe tego typu powstają na całym świecie. Pierwszy marki Selina pojawił się w Panamie w 2014 roku, a założyli go zajmujący się nieruchomościami biznesmeni Daniel Rudasevski i Rafael Museri. Sami nie lubili spać w hotelu. Chodziło im raczej o miejsce, gdzie można spokojnie pracować, spotykać się z miejscowymi i turystami, kosztować lokalnych i międzynarodowych potraw, a także brać udział w ciekawych aktywnościach jak surfing czy wycieczki. Do tego jest gdzie zorganizować koncert, spotkanie z klientem czy konferencję. Hostel, ale na wysokim poziomie. Hotel, jednak niezbyt drogi i na luzie.

Selina wchodzi do Europy

Od tamtej pory powstało wiele innych punktów w ośmiu krajach Ameryki Południowej i Centralnej. Na 2018 rok firma planuje ekspansję na rynek europejski i do USA. Zabezpieczone zostały już trzy nieruchomości w Grecji, Portugalii i na Węgrzech, a w perspektywie jest kilkanaście innych krajów. Firmie w realizacji pomysłu pomoże finansowanie zewnętrzne w kwocie prawie 100 mln. dol.

Trwa też wybór lokalizacji w jakich Selina ma ruszyć w Warszawie i Krakowie. Na razie wiadomo tylko tyle, że hotele będą otwierane w centrum miast, a każdy z nich ma liczyć aż 400 łóżek. Po opanowaniu centrum Selina ma pojawić się też na obrzeżach miast.

Tego typu punkty powstają coraz częściej. Rynek usług turystycznych i noclegowych jest z każdym rokiem trudniejszy. Airbnb i wyszukiwarki kwater odbierają zyski tradycyjnym hotelom. Jednak po pierwszym boomie na takie miejsca okazuje się, że coraz więcej osób woli jednak nieco lepiej zorganizowane wakacje. Selina ma dawać podobną do Airbnb wolność i możliwość zanurzenia się w lokalnym życiu, ale łączy to z profesjonalizmem, jakiego podróżni oczekują zwykle od hoteli. Można tylko zastanawiać się, czy bardziej zaszkodzi właśnie hotelom, czy rynkowi mieszkań na wynajem krótkoterminowy.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram