Nowoczesne myjnie szukają franczyzobiorców

Autor: Redakcja
Data dodania: 30 marca 2010
Kategoria:
car_washECO Myjnie myją parą wodną, TURBOmyjnie zaś wodą, ale bezdotykowo. Firmy, które sprzedają owe pomysły na biznes, zaczęły u nas działać dopiero w ubiegłym roku, ale zapowiadają bardzo prężny rozwój.

Zdecydowanie tańszym konceptem jest ECO Myjnia. Niemal całe know-how związane jest tu z zakupem odpowiedniego urządzenia od regionalnego dystrybutora, który jest jednocześnie franczyzodawcą. - Pozwala ono na otwarcie myjni dużo niższym nakładem kosztów niż w przypadku myjni tradycyjnej. Nie trzeba bowiem starać się o pozwolenia wodnoprawne, budować instalacji odpływowej, separatora, odmulacza czy systemu odzysku wody - mówi Mikołaj Janecki z firmy ECO Myjnie. Wylicza on, że tradycyjną myjnię buduję się około roku - tyle trwa załatwienie niezbędnych pozwoleń i budowa wszystkich instalacji. Koszt inwestycji może zaś sięgnąć w takim przypadku 50-70 tys. zł.

- Nasze najtańsze urządzenie razem z odkurzaczem parowym i innymi niezbędnymi elementami jak chemia samochodowa czy ściereczki z mikrofibry to koszt rzędu 25 tys. zł. Oczywście może do tego dojść koszt wynajęcia lokalu, ale nie musi. Wystarczy samochód kombi - po to, żeby przewieźć maszynę i umyć samochód na podjeździe przed domem klienta. Dzięki naszym urządzeniom można bowiem założyć też myjnię mobilną - wyjaśnia Janecki. Jego zdaniem, to duża przewaga konkurencyjna ECO Myjni. Klienci, zwłaszcza z dużych miast, mają coraz mniej czasu, dlatego chętnie korzystają z wszelkich udogodnień jak np. zakupy przez Internet zamiast chodzenia po sklepach. Teraz do grona tych usług będzie mogło dołączyć mycie samochodu.

Oczywiście pomoc franczyzodawcy nie ogranicza się jedynie do sprzedaży urządzenia. Franczyzobiorca może liczyć także na szkolenia, bannery, użyczenie logo, a także pomoc w znalezieniu miejsca na myjnię oraz załatwieniu niezbędnych formalności, jeśli franczyzobiorca zdecyduje się na myjnie stacjonarną. W całym kraju działa już około dziesięciu ECO Myjni m.in. w Zielonej Górze, Gdańsku, Gdyni, Warszawie, Barlinku, a także 3 w Poznaniu. To niezły wynik, zważywszy na to, że firma wystartowała we wrześniu ubiegłego roku. W tym roku planuje dalszy dynamiczny rozwój.

Zainteresowanie otwarciem myjni w Polsce, zwłaszcza nowoczesnej, działającej w oparciu o nowe technologie dotychczas u nas spotykane bardzo rzadko, rośnie, czego potwierdzeniem jest także firma Carwash Investment. Chce ona tworzyć w naszym kraju sieć myjni bezdotykowych. Zakończyła 2009 rok podpisaniem 130 umów z inwestorami, podczas gdy zaplanowane było 30. W ramach sieci partnerskiej Carwash Investment realizuje myjnie pod klucz, które nie wymagają zaangażowania inwestora w proces budowy konkretnego obiektu. Otrzymuje on komleksowe rozwiązanie: od wskazania lokalizacji, stworzenia projektu myjni i uzyskania pozwolenia na budowę, poprzez budowę myjni, szkolenia jej pracowników, skuteczną promocję, a także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz zaopatrzenie w preparaty i materiały.

Sama inwestycja w TURBOmyjnie nie należy jednak do najniższych i zależy od jej wielkości (może liczyć od dwóch do sześciu stanowisk) oraz wybranego sposobu finansowania. Carwash Investment zapewnia pomoc w uzyskaniu kredytu bądź leasingu, dzięki czemu w gotówce potrzebne jest tylko o 20 proc. pełnej kwoty. Według wyliczeń firmy zwrot z inwestycji powinien nastąpić po 20 miesiącach. Myjnia 2-stanowiskowa ma generować miesięczne przychody na poziomie 28,8 tys. zł,  a zysk brutto - ponad 13000 zł. Przy sześciostanowiskowej jest to 86 tys. zł przychodu i 47 tys. zł zysku brutto.

Joanna Cabaj - Bonicka

Nie wiesz która franczyza będzie dla Ciebie najlepsza? Zobacz nasz katalog franczyz i wybór stanie się prosty.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram