Nowe stacje franczyzowe w sieci STATOIL

Autor: Redakcja
Data dodania: 25 kwietnia 2012
Kategoria:
statoil_fotka

Statoil Poland kontynuuje rozwój sieci franczyzowych stacji paliw. Dwie, kolejne stacje franczyzowe Statoil w Polsce zostały otwarte w miejscowościach Jurków (woj. małopolskie) i Łysomice (woj. kujawsko-pomorskie).

Nowo powstały obiekt w Jurkowie znajduje się przy drodze krajowej nr 75 z Brzeska do Nowego Sącza. Na tej stacji dostępne są następujące rodzaje paliw: benzyny - Suprema 98, Eurosuper 95, oleje napędowe DieselGold i SupraDiesel. Wkrótce na stacji zostanie uruchomiona restauracja i motel. Natomiast obiekt w Łysomicach zlokalizowany jest przy drodze krajowej nr 1 z Torunia do Gdańska. Na tej stacji dostępne są następujące rodzaje paliw: benzyny - Suprema 98, Eurosuper 95, oleje napędowe DieselGold i SupraDiesel oraz Supragaz. Dla kierowców samochodów ciężarowych przygotowane zostały również stanowiska do tankowania TIR DIESEL o przepustowości paliwa 90 L/min oraz monitorowany parking.

Sieć franczyzowych stacji Statoil w Polsce liczy obecnie 75 obiektów.
Firma Statoil Poland rozwija sieć stacji franczyzowych od 2004 roku. Oferta franczyzowa skierowana jest do właścicieli prywatnych stacji, jak również do tych, którzy gotowi są do zainwestowania we własną stację paliw. – Zaletą formuły franczyzowej Statoil Poland jest przede wszystkim jej przejrzystość. Umowa jest kompleksowa, dzięki czemu nasi partnerzy mają pełną jasność odnośnie praw, jakie im przysługują i obowiązków, które się z tym wiążą. Jest to duża zaleta dla właścicieli stacji, którzy chcą nawiązać z nami współpracę.” - mówi Andrzej Magryś, Prezes Zarządu Statoil w Polsce.

Główne kryteria wyboru przyszłych stacji franczyzowych to: dobra lokalizacja i zapewnienie odpowiedniego poziomu sprzedaży paliw. Od franczyzobiorcy Statoil Poland oczekuje przestrzegania zasady wyłączności zakupu paliw oraz stosowania standardów odnośnie sposobu prowadzenia stacji.

Umowa franczyzowa daje franczyzobiorcy prawo do sprzedaży paliw Statoil Poland oraz do posługiwania się znakami handlowymi. Franczyzobiorca bez żadnych dodatkowych opłat korzysta również z działań marketingowych oraz ze szkoleń prowadzonych przez Statoil.

Umowa franczyzy dotyczy zarówno prowadzenia części paliwowej stacji, jak i sklepu przy stacji. Właściciel stacji franczyzowej może prowadzić dodatkowe zaplecze usługowe – takie jak hotel, warsztat samochodowy, restauracja.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram