Nowe marki hotelowe w Polsce

Data dodania: 18 stycznia 2018
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: materiały Walter Herz
Nowe marki hotelowe w Polsce

W tym roku w naszym kraju przybędzie kilkanaście tysięcy miejsc noclegowych, m.in. w hotelach działających w ramach sieci franczyzowych.

Jak zauważają eksperci Walter Herz, w Polsce rośnie popyt na usługi hotelowe, zarówno ze strony turystów, jak i klientów biznesowych. Według danych GUS, liczba turystów korzystających z oferty noclegowych obiektów turystycznych w ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy 2017 roku wzrosła w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej o 1,5 mln, co stanowi wzrost na poziomie 6 proc.

Analitycy przewidują, że w tym roku na polskim rynku przybędzie kilkanaście tysięcy miejsc noclegowych m.in. w hotelach działających w ramach sieci franczyzowych.

Na przykład, w Poznaniu na ten rok przewidziane jest otwarcie Hampton by Hilton (117 pokojów) i Focus Hotel Poznań (94), a w przyszłym hotel Moxy (120) przy lotnisku Ławica. Poza tym, do sieci Best Western Hotels & Resorts dołączyć mają dwa nowo powstające poznańskie obiekty - Edison Park Hotel pod marką Premier Collection i hotel na Starym Rynku pod marką Sure Hotel, a istniejący Hotel Edison położony w miejscowości Baranowo pod Poznaniem, poddany zostanie procesowi modernizacji.

Z kolei, w Krakowie ma zostać otwarty m.in. hotel Puro na Kazimierzu z ponad 200 pokojami, hotel Radisson Red z 230 pokojami, hotel B&B Kraków Centrum ze 130 pokojami i dwa butikowe hotele Ferreus oraz H15 łącznie ze 140 pokojami.

W centrum Krakowa, przy ulicy Stradomskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie Wawelu powstanie także Autograph Collection Hotel ze 125 pokojami lifestylowej marki należącej do Marriott International, który będzie pierwszym obiektem tej ekskluzywnej linii w Polsce. W tym roku rozpocznie się również budowa hotelu Best Western Balice Airport.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram