Nowe Galerie Zdrowia

Autor: Redakcja
Data dodania: 9 września 2010
Kategoria:
Sieć urośnie w tym roku o 8 sklepów ortopedycznych. Lata kolejne mają przynieść po 5 otwarć rocznie. Branża, choć niszowa, jest już bardzo konkurencyjna. Niemniej firma szacuje, że jej franczyzobiorca może w rok zarobić 100 tys. zł.

 

We wrześniu ruszają cztery nowe sklepy franczyzowe Galeria Zdrowia: w Nowym Sączu, Tarnobrzegu, Kutnie i Ostrowie Wielkopolskim. To pierwsze tegoroczne otwarcia, pozwalają jednak zrealizować firmie Mobilex, właścielowi sieci połowę planu przewidzianego na 2010 r.

 

– Na początku roku zapowiadaliśmy, że w w ciągu 12 miesięcy podwoimy liczbę naszych sklepów z 8 do 16 i sądzę, że nadal jest to możliwe. Naszym priorytetem jest pojawienie się w województwie śląskim. Działa tam już co prawda nasz poważny konkurent, ale tamtejszy rynek jest bardzo perspektywiczny ze względu na duże zagęszczenie ludności – mówi portalowi FranczyzawPolsce.pl Aneta Fendorf, dyrektor zarządzający firmy Mobilex.

Przyznaje ona, że w całej Polsce działa już bardzo dużo sklepów ze sprzętem ortopedycznym. Rynek jest nasycony, przez co konkurencja niełatwa.

– Nie wystarczy czekać na klienta, trzeba wykazać się aktywnością. Dlatego prowadzący sklepy Galeria Zdrowia odwiedzają różnego rodzaju ośrodki, w których mogą znajdować się potencjalni klienci, robią prezentacje, a jeśli trzeba, to dojeżdżają także na przymiarki sprzętu do klienta, który nie może przyjechać do sklepu – mówi Aneta Fendorf.

Przed otwarciem takiej placówki trzeba posiąść sporą porcję wiedzy, m.in. w zakresie aktów prawnych związanych z ochroną zdrowia, pozyskiwania refundacji z NFZ, a także innych instytucji, które mogą choremu sfinansować zakup sprzętu ortopedycznego. Poza tym ważna jest też kompleksowa wiedza o każdym produkcie dostępnym w sklepie, włącznie z tym, jak wykonać domierzanie i dobrać sprzęt do klienta. – Uczymy tego na szkoleniach i nasze doświadczenia pokazują, że nawet laicy mogą sobie w tej branży znakomicie dawać radę – mówi Fendorf.

Uruchomienie Galerii Zdrowia jest dość kosztowne, wymaga kapitału na poziomie ok. 100 tys. zł. Można jednak liczyć na szybki zwrot tych środków. Według firmy Mobilex, następuje to już po roku.

Wybór powoli rośnie

Franczyza w branży medycznej i okołomedycznej wciąż jest w Polsce raczkującym zjawiskiem. Na tę formę rozwoju postawili nieliczni, zaś ci, którzy się zdecydowali robią to najczęściej od niedawna i nie mają na swoim koncie jeszcze spektakularnych sukcesów.

Poprzez franczyzę najchętniej rozwijają się apteki. W tej branży działają już takie sieci jak Mediq, Dbam o Zdrowie, Bliska Apteka czy Arnika. Na franczyzową formułę rozwoju postawiła również sieć prywatnych przychodni Medicover, a także sieci gabinetów stomatologicznych Dent-a-Medical oraz Dental Clinic Licence. Wkrótce na rynek trafi kolejna oferta franczyzowa dla stomatologów, została ona przygotowana przez Akademię Rozwoju Systemów Sieciowych na zlecenie jednej z warszawskich firm.

Wśród bardziej niszowych działalności możemy wyróżnić ofertę klinik leczenia niepłodności Gameta, ośrodków pomagających rzucić palenie poprzez terapię (Allen Carr's Easy Way to Stop Smoking) bądź przy użyciu biorezonansu (Bicom), a także gabinetów hirudoterapii, czyli leczenia pijawkami. W tej ostatniej dziedzinie poprzez franczyzę chcą rozwijać się np. dwie firmy z Łodzi – Hirumed oraz Akademia Zdrowia Instytut Medycyny Holistycznej.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram