Nowe biura nieruchomości w strategicznych regionach

Autor: Redakcja
Data dodania: 3 lutego 2010
Kategoria:

nieruchomosci_2Nowi franczyzobiorcy krakowskiego biura Północ Nieruchomości pochodzą z Wrocławia oraz Żor. Warszawskie Metrohouse również uruchamia oddział w stolicy Dolnego Śląska, a także kolejne placówki w Warszawie.

– Wrocław ma duży potencjał. Północ Nieruchomości S.A. od dawna jest aktywna na rynku wrocławskim, lecz dzięki dobrym wynikom pierwszego oddziału, kolejny partner przekonuje się o opłacalności współpracy właśnie z nami – mówi Ewa Choroś, dyrektor ds. rozwoju sieci w tej spółce. Pierwszy jej oddział we Wrocławiu powstał ponad trzy lata temu.

W drugiej połowie stycznia spółka podpisała umowę franczyzową z kolejnym przedsiębiorcą, tym razem z Żor. – Śląsk to bardzo perspektywiczny rynek nieruchomości. Jego południowa część, gdzie leżą Żory, należy obecnie do najbardziej atrakcyjnych części śląskiego rynku nieruchomości. Jest to obszar bardzo modny, bowiem cechuje się świetną komunikacją z centrum regionu na północ, a równocześnie jest czysty, zielony i o krok od Bielska Białej, Wisły i Beskidów. W wyniku tego w całym regionie wokół Żor występuje ożywiony popyt, bowiem mieszkańcy Śląska bardzo chętnie osiedlają się w okolicy – wyjaśnia Ew Choroś.

Podczas gdy Północ Nieruchomości umacniają się na południu kraju, Metrohouse intensyfikuje obecność w Warszawie. Firma w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy powołała do życia sześć nowych biur franczyzowych: w Olsztynie, Kartuzach, Iławie oraz trzy biura właśnie w Warszawie. W pierwszym półroczu 2010 r. planuje uruchomienie następnych placówek franczyzowych, w tym m.in. trzech kolejnych w stolicy. Obecnie Metrohouse prowadzi rekrutację doradców do nowych oddziałów własnych i franczyzowych nie tylko w stolicy, ale także we Wrocławiu. Po otwarciu nowych placówek, liczba agentów Metrohouse przekroczy 300 osób. Dziś Metrohouse to 20 zespołów, ponad 250 brokerów i doradców nieruchomości i lokalizacje w siedmiu miastach.

- Postawiliśmy sobie za cel pozyskanie z rynku potencjalnych nabywców nieruchomości, którzy do tej pory nie mieli zaufania do pośredników. Dążymy do tego, aby  przekonali się, że można świadczyć także ten rodzaj usług na wysokim poziomie. Zachętą do korzystania z naszych usług stała się akcja „Kupujący Nie Płaci Prowizji”, która jest naszą wizytówką i dzięki swojej popularności trwa nieprzerwanie do dziś - mówi Mariusz Kania, prezes zarządu Metrohouse. – W ubiegłym roku dużo miejsca poświęciliśmy też aspektom wynajmu mieszkań. Dla  właścicieli mieszkań do wynajmu przygotowaliśmy specjalną ofertę w ramach akcji „Bezpieczny Wynajem”. Sprawdzając potencjalnego najemcę i ubezpieczając przedmiot najmu, czynimy transakcję bezpieczniejszą. Nikt do tej pory nie zwrócił uwagi na potrzebę należytego zabezpieczenia wynajmującego - dodaje Kania.

Kolejną inicjatywą Metrohouse było powołanie Departamentu Finalizacji Transakcji, który świadczy usługi dla klientów, którzy samodzielnie znaleźli nieruchomość do zakupu i potrzebują profesjonalnego wsparcia przy przeprowadzeniu transakcji. W skład grupy Metrohouse wchodzi również dział kredytowy Metrofinance, który w ubiegłym roku pośredniczył w uzyskaniu finansowania nieruchomości na łączną kwotę 85 milionów złotych. – Usługi doradców kredytowych stanowią naturalne uzupełnienie usług pośrednictwa. Każdy klient Metrohouse i nie tylko, bez żadnych dodatkowych kosztów może umówić się z naszymi analitykami, którzy pomogą mu wybrać najkorzystniejszą ofertę na rynku - mówi Piotr Filip, dyrektor Metrofinance.

Pod koniec ubiegłego roku został częściowo zahamowany spadek cen mieszkań, choć w niektórych przypadkach nadal były one niższe niż przed rokiem. Według raportu Open Finance oraz serwisu oferty.net, na koniec ubiegłego roku najdroższe mieszkania na rynku wtórnym były w Sopocie – ponad 9,8 tys. zł za mkw. Na drugim miejscu uplasowała się stolica – ponad 9 tys. zł za mkw. We Wrocławiu zaś, w którym swoje placówki rozwija aktualnie zarówno Metrohouse jaki Północ Nieruchomości, cena ta to 6900 za mkw.

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram