Nowa strategia Polskiego Jadła

Autor: Redakcja
Data dodania: 15 lutego 2012
Kategoria:
polskie-jadlo-lokalZarząd Polskiego Jadła poinformował o zmianie strategii rozwoju spółki, która poza dotychczas prowadzoną działalnością ma być oparta na zakupie małych i średnich przedsiębiorstw operujących w sektorze produkcyjno – gastronomicznym.

Nowa strategia zakłada wzmocnienie potencjału wytwórczego spółki przy jednoczesnej optymalizacji kosztów produkcji związanych z realizacją umów dostaw dla odbiorców sieciowych i planowanego eksportu. Realizując tą strategię spółka zamierza nabyć od jednego do trzech małych zakładów produkcyjnych posiadających pełne certyfikaty, w tym eksportowe, operujących w sektorze wytwórczym artykułów mącznych oraz garmażeryjno – mięsnych. Planami zakupów w tym trybie objęte mogą być również przedsiębiorstwa w formie przydrożnych restauracji i barów wymagających modernizacji a operujących w sektorze gastronomii przydrożnej. Dynamiczny bowiem rozwój tego właśnie sektora mieści się w długofalowej strategii spółki w segmencie gastronomii - informuje zarząd spółki Polskie Jadło.

Po nabyciu tych przedsiębiorstw, a następnie po ich gruntownej modernizacji, Polskie Jadło zamierza sprzedać poszczególne restauracje wraz z umowami franczyzowymi. W ramach zawartych umów franczyzowych spółka będzie też mogła realizować dostawy produktów do tych punktów. Działania takie nie tylko powiększą potencjał spółki w sektorze wytwórczym, ale przynieść by mogły wymierny efekt ekonomiczny przez sprzedaż takich restauracji w formie franczyzy, co generowałoby dodatkowy zysk dla spółki polegający na różnicy w koszcie zakupu i modernizacji takiej placówki, a cenie jej sprzedaży - zaznacza zarząd Polskiego Jadła.

Polskie Jadło prowadzi działalność polegającą na uruchamianiu i zarządzaniu sieciami restauracji premium Polskie Jadło, lokali fast food: Pierogarnie i Lanczowiska, Pit Stop Barów oraz karczm przydrożnych Gościniec Polskie Jadło. Sama spółka nie prowadzi bezpośrednio żadnego lokalu. Są one prowadzone przez franczyzobiorców, z których największym jest spółka zależna Ko-Operator.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram