Nowa sieć Textilmarket radzi sobie najlepiej z Grupy Redan…

Autor: Redakcja
Data dodania: 23 listopada 2009
Kategoria:

textilmarketOd początku 2009 r. otwarto 18 nowych placówek Textilmarket, a do końca roku ma zostać otwartych kolejnych 5 sklepów. W 2010 roku ma powstać kolejnych 40 placówek.

Sieć Textilmarket należy do firmy Adesso Sp. z o.o., która obecnie należy do grupy kapitałowej Redan S.A.. Sklepy dyskontowe Textil Market zlokalizowane są głównie w miastach do 50 tys. mieszkańców. Do końca września 2009 r. sprzedaż w sieci wyniosła 97,8 mln zł, zwiększając się tym samym o 18 procent względem porównywanego okresu z 2008 roku.

 

Udział tego sektora, w ogólnej sprzedaży Redan, wzrósł po III kwartale b.r. do 47 procent. Na korzystne wyniki Textilmarket składa się kilka czynników. Wśród nich spółka wymienia: wprowadzanie zmian w zakresie oferty sieci i dostosowanie asortymentu do potrzeb klientów, wprowadzenie nowych grup produktów, aktywne zarządzanie cenami i skutecznie prowadzone wyprzedaże. Jednak nie można nie zauważyć, że powodzenie sieci sklepów Textilmarket wynika także z tego, że nie mają sieciowego konkurenta. Rynkowi temu zachodnie silne marki dopiero się przyglądają. Małymi krokami wkraczają do Polski marki naszych sąsiadów: niemieckie KIK oraz Takko Fashion.

Agnieszka Grabuś

 

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram