Nowa sieć franczyzowa w branży nieruchomości

Autor: Redakcja
Data dodania: 10 lutego 2010
Kategoria:

logo_prospektorProspector zarządza budynkami mieszkaniowymi i komercyjnymi, od dwóch lat jest częścią giełdowej spółki Północ Nieruchomości i właśnie wystartował z ofertą franczyzową. Kto może na tym zarobić?

– Niewątpliwie każdy, kto chce zostać franczyzobiorcą marki Prospector, oprócz szkoleń i niezbędnego know-how, będzie mógł liczyć na stały i przewidywalny zysk, bo to, co oczywiste, najbardziej interesuje naszych partnerów – mówi Piotr Sumara, prezes Północ Nieruchomości S.A. – Koszty wynagradzania zarządców są ustalane przez wspólnoty na dłuższy okres czasu z góry i są wypadkową powierzchni użytkowej zarządzanej przez zarządcę, która też jest stała. A więc wystarczy przekonać swoją lokalną wspólnotę mieszkaniową do sprawdzonych i najwyższych standardów i… mamy gotowy przepis na sukces – dodaje.

Spółka prowadzi już rozmowy z pierwszymi chętnymi, którymi są zarówno już działający zarządcy, jak i zupełnie nowe podmioty. - Na rynku zarządców nieruchomości możemy się spotkać zarówno z firmami starającymi się rzetelnie wywiązywać ze swoich obowiązków, jak i z firmami, które sprawiają wrażenie jakby zupełnie przypadkowo się tym zajmowały, ze szkodą niestety dla zarządzanych wspólnot. Otrzymujemy już od długiego czasu sygnały z rynku mówiące o głębokiej potrzebie transparentnych i profesjonalnych zasad, dzięki którym wspólnota mieszkaniowa mogłaby być spokojna o swoje nieruchomości – mówi Ewa Choroś, dyrektor ds. rozwoju w Północ Nieruchomości S.A.

W ramach spółki działa już z powodzeniem jeden system franczyzowy – jest to sieć biur nieruchomości pod marką Północ, która liczy 18 placówek, najwięcej w woj. małopolskim i podkarpackim. Prospector zarządza z kolei ponad 200 budynkami o łącznej powierzchni przeszło 125 tys. mkw. na terenie Dolnego Śląska. Są to zarówno wspólnoty mieszkaniowe, jak i nieruchomości komercyjne. Prospector tylko w pierwszym półroczu 2009 roku osiągnął prawie 312 tys. zł przychodów, o ponad 10 proc. więcej niż rok wcześniej.

Do typowych obowiązków firmy (a w przyszłości także każdej jej placówki franczyzowej) należą m.in. pełna kontrola środków finansowych wspólnoty, konsekwentne polepszanie stanu technicznego i estetyki nieruchomości, korzystne warunki ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń oraz OC, a także kontrola bieżących wpłat na rzecz wspólnoty.

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram