Nowa restauracja Sfinks w Świnoujściu

Autor: Redakcja
Data dodania: 29 lipca 2013
Kategoria:
Nowa retauracja SfinksSfinks otworzył nową restaurację w Świnoujściu. Jest to pierwsza restauracja sieci w tym mieście. Sfinks realizuje tym samym plany rozwoju sieci franczyzowej w 2013 roku, mimo trwającego konfliktu z UOKiK.

Po trudnym poprzednim roku, w którym spółka musiała zamknąć 15 nierentownych restauracji, Sfinks Polska realizuje zapowiadany już w marcu rozwój sieci franczyzowych. Obecnie stawia na otwieranie nowych restauracji w atrakcyjnych lokalizacjach, które mogą generować wysoką sprzedaż.


Nowa restauracja jest usytuowana w pobliżu nadmorskiej promenady. Dodatkowo Świnoujście jest popularnym miejscem przepraw promowych, zatem – jak zauważa Mariola Krawiec-Rzeszotek, wiceprezes Sfinks Polska - ruch podróżno-turystyczny odbywa się tutaj przez cały rok. Postanowiliśmy więc wprowadzić naszą markę do tego miasta, zwłaszcza, że pozyskana lokalizacja jest bardzo atrakcyjna. Mamy nadzieję, że mieszkańcom Świnoujścia i turystom przypadnie do gustu oferta sieci – dodaje Mariola Krawiec-Rzeszotek

Nowa restauracja Sfinks działa od czwartku, 25 lipca. Restauracja może jednorazowo obsłużyć 55 klientów. Dodatkowo w sezonie letnim działa ogródek, w którym znajdzie się miejsce dla około 80 osób.


Spółka Sfinks Polska, właściciel sieci Sphinx, WOOK i Chłopskie Jadło, prowadzi ostatnio spór z UOKiK. Sfinks odwołał się od decyzji UOKiK nakładającej na sieć karę w wysokości 464 228,92 zł. Kara ta została nałożona za narzucanie franczyzobiorcom sztywnych lub minimalnych cen. Sfinks w odwołaniu broni swojej polityki cenowej twierdząc, że franczyzobiorcy mają możliwość samodzielnego regulowania cen poprzez wprowadzanie różnorodnych promocji i rabatów.

Jak widać jednak spór z UOKiK nie wpływa na rozwój sieci franczyzowej Sfinksa, o czym świadczy uruchomienie nowej restauracji w Świnoujściu. Będziemy śledzić dalsze losy rozwoju sieci oraz przebieg sporu z UOKiK.


Katarzyna Suzonowicz-Kaflik

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram