Nowa marka na rynku perfum otworzy sklepy partnerskie

Data dodania: 9 lutego 2016
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Equivalenza

Equivalenza, europejski eksporter perfum i kosmetyków chce zbudować w Polsce sieć sklepów franczyzowych.

Pod logo Equivalenza, producenta perfum, kosmetyków i aromatów działa na świecie 10 salonów własnych i 811 franczyzowych. Firma planuje, że w Polsce także będzie się rozwijać w oparciu o franczyzę.

2016 rok jest naszym pierwszym rokiem ekspansji w Polsce. Sprawdzamy możliwości rozwoju zarówno w formacie salonów własnych, jak i franczyzowych. Bierzemy też pod uwagę sprzedaż licencji masterfranczyzy. W tej chwili nie mówimy o liczbie salonów, jaką chcielibyśmy otworzyć na polskim rynku. Jeszcze jest za wcześnie na takie deklaracje. Chcemy, aby polski konsument nas poznał, a my postaramy się przenieść dobre doświadczenia z naszych kluczowych rynków - (z Hiszpanii, Włoch i Portugali) – mówi Piotr Malinowski, Poland Country Manager Equivalenza Manufactory.

Dodaje, że jako demokratyczna cenowo marka, dostępna na każdą kieszeń, Equivalenza rozważa lokalizacje dla salonóww franczyzowych we wszystkich większych miastach w Polsce.

Inwestycja w nasz salon o średniej powierzchni około 40-50 m² to kwota około 110 tys. zł. Obejmuje ona wyposażenie sklepu, sprzed IT oraz pierwsze zatowarowanie salonu. Po stronie partnera dochodzi jeszcze koszt adaptacji lokalu, ale nasze wymogi są dość elastyczne, ponieważ mamy kilka wypracowanych standardów, co do wykończenia lokalu – kontynuuje Piotr Malinowski.

Wyjaśnia także, że o czasie zwrotu inwestycji będzie w głównej mierze decydowała lokalizacja salonu. Wskaźniki finansowe liczone są dla każdej lokalizacji osobno. Ponieważ zakupy w Equivalenza to głównie zakupy impulsowe, preferowane są lokalizacje o dużym natężeniem ruchu.

Perfumy i aromaty Equivalenza są produkowane w Europie i USA. Sklepy tej marki oferują ponad 100 zapachów dla kobiet, 55 dla mężczyzn i 4 zapachy dla dzieci. Klienci sami decydują, ile pieniędzy chcą wydać na zakup poprzez wybór pojemności perfum - 30ml, 50ml lub 100ml.

Więcej informacji na temat współpracy z Equivalenza znajduje się w naszej bazie systemów franczyzowych.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram