Gdzie jest lżejsze życie? W Polsce

Autor: Redakcja
Data dodania: 3 września 2015
Kategoria:
Foto: SUNKINS - Lżejsze życie

Foto: SUNKINS - Lżejsze życie

W tej branży brak specjalistycznej opieki zdrowotnej w ramach NFZ stwarza warunki do budowy rozwojowego biznesu. Zauważyła to firma z Czech, która za rok chce mieć ponad 20 poradni dietetycznych SUNKINS - Lżejsze życie.

Blisko połowa polskiego społeczeństwa choruje na otyłość, a aż 1,5 mln dorosłych Polaków na otyłość olbrzymią kwalifikującą ich do leczenia operacyjnego. Według danych WHO, otyłość to problem co czwartego dorosłego Polaka, a polskie 11-latki są najcięższe na świecie.

Brak specjalistycznej opieki zdrowotnej sprawia, że chorzy leczą się głównie prywatnie. To sprzyja rozwojowi niepublicznych gabinetów doradztwa żywieniowego.

Potencjał naszego rynku dostrzegła m.in. czeska firma SUNKINS, która weszła do Polski z ofertą franczyzy. Jej oddziały działają w Czechach i na Słowacji pod marką SUNKINS - Svět zdraví, a od niedawna również w Polsce pod nazwą SUNKINS - Lżejsze życie.

Do końca roku 2015 chcemy otworzyć około 5 placówek. Najwięcej kandydatów do współpracy pochodzi z Warszawy. Zgłaszają się też osoby z innych dużych miast - z Poznania, Krakowa, Katowic. Większość kandydatów już poszukuje odpowiednich lokali. W 2016 roku chcemy otworzyć około 20 oddziałów – mówi nam Ondřej Němec, masterfranczyzobiorca SUNKINS.

Firma poszukuje przedsiębiorców z doświadczeniem handlowym, którym bliska jest branża doradztwa żywieniowego. Aby uruchomić poradnię pod szyldem SUNKINS - Lżejsze życie potrzebna jest kwota od 60 tys. zł. W zależności od powierzchni lokalu i wybranego wyposażenia ta suma może być większa. Opłata wstępna waha się od 7,5 tys. zł do 30 tys. zł. Z kolei opłata bieżąca jest zależna od liczby klientów.

W ciągu czterech lat, w Europie zostało uruchomiono 72 oddziałów SUNKINS (57 w Czechach, 14 na Słowacji i 1 w Polsce). Pierwszy polski oddział został otwarty we Wrocławiu.

Jeśli jesteście zainteresowani szczegółami współpracy z marką SUNKINS zapraszamy do naszej bazy systemów franczyzowych.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram