Nowa kolekcja, nowi pracownicy... Jak długo jeszcze będziemy robić zakupy w sklepach Monnari?

Autor: Redakcja
Data dodania: 30 października 2009
Kategoria:
monnari_logo.jpg

monnari_logo.jpgSąd w sierpniu ogłosił upadłość Monnari Trade obejmującą likwidację majątku. Tymczasem spółka zatrudnia nowych pracowników, a na wystawach pojawiają się nowe kolekcje.

Po sierpniowej decyzji sądu Zarząd Monnari Trade postanowił nie składać zażalenia, ale liczył wciąż na przeprowadzenie procesu układowego z wierzycielami. Od sierpnia jednak nie wiadomo było, czy i jakie kroki Monnari udało się poczynić. Tymczasem na stronach internetowych z ofertami pracy znaleźć można oferty rekrutacyjne spółki. W salonach pojawiły się taż nowe kolekcje.

Do redakcji portalu www.Franczyzawpolsce.pl napisał pracownik łódzkiej spółki. Poniżej wycinek z listu: - Prawda jest taka, że firma zatrudnia, bo nie ma już, komu tam pracować - niemal wszyscy pracownicy już uciekli lub przebywają na zwolnieniach lekarskich. Od ogłoszenia upadłości wstrzymana była tylko jedna wypłata, którą otrzymałem z opóźnieniem. Teraz firma normalnie płaci „zdrowym” pracownikom, ponieważ wszystkie osoby na L4, kobiety w ciąży lub macierzyńskim do tej pory nie dostały wynagrodzenia -. Nasz informator wyjaśnił nam również kwestię nowych kolekcji: - Każda kolekcja jest szyta z dużym wyprzedzeniem. Na przykład, kiedy w sklepie pojawia się kolekcja wiosenno – letnia, na produkcji już realizowane są projekty na zimową kolekcje -. Zatem zbiory, które możemy podziwiać obecnie tymczasem sklepach Monnari zostały wyprodukowane jeszcze za „starych dobrych czasów”.

Jak przyznaje w rozmowie z www.franczyzawpolsce.pl kierownik sklepu jednego z wrocławskich centrów handlowych, wiedzą oni tyle samo, co odwiedzający ich klienci. - Na razie sprzedajemy produkty pod marka Monnari. Wiem, o ogłoszonej upadłości spółki, ale mamy zobowiązujące umowy i nadal sprzedajemy produkty tej firmy-. Na pytanie, czy są plany przejęcie lokalizacji Monnari przez inną markę, nasza rozmówczyni odpowiedziała, że o takich ruchach nie słyszała.

Tymczasem w ostatnich komunikatach Monnari poinformowało o rezygnacji z funkcji wiceprezesa Rafała Rachalewskiego. Przypomnijmy, kapitał własny Monnari spadł z 99 mln.zł. w III kw.2008r do 46 mln.zł. na koniec I kw.br. W tym samym czasie zadłużenie spółki wzrosło ze 114 mln.zł do 150 mln.

FwP, 30 października 2009r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram