Nowa franczyza na rynku nieruchomości

Autor: Redakcja
Kategoria:
Jakub Rawski, dyrektor ds. franczyzy Zachód Nieruchomości
Zachód Nieruchomości rekrutuje franczyzobiorców.

Agencja nieruchomości z Zielonej Góry obecna na rynku od 10 lat rozpoczęła budowę sieci franczyzowej. Do kogo kieruje ofertę współpracy i co oferuje swoim partnerom opowiada Jakub Rawski, dyrektor ds. franczyzy Zachód Nieruchomości.

W jakich miejscowościach poszukiwani są partnerzy?

Interesuje nas woj. Lubuskie, ale nie tylko. Obecnie poszukujemy franczyzobiorcy w Nowej Soli, Legnicy, Głogowie. Jednak nie ograniczamy się tylko do tych lokalizacji. Chętnie podejmiemy współprace z partnerami np. z Pomorza.

Jakie są plany rozwoju sieci?

Planujemy uruchomienie kilkunastu franczyzowych biur w tym roku. Od początku 2016 roku już powstały trzy oddziały w Kołobrzegu, Wolsztynie, Lubinie.

Rynek agencji nieruchomości jest rozdrobniony. W jaki sposób chcą Państwo przekonać do współpracy niezależnych agentów?

Najważniejsze są korzyści płynące ze współpracy z nami. Franczyzobiorca nie musi skupiać się na budowaniu marki i pracować nad konkurencyjnością. Zachód Nieruchomości ma ugruntowaną pozycję na rynku, nasi franczyzobiorcy nie muszą zatrudniać prawnika, informatyka, nie muszą inwestować w marketing i gadżety reklamowe. Nie muszą też opłacać dostępu do systemów zarządzania firmą. Działając pod naszym szyldem pozostają pod stałą opieką w całym okresie trwania umowy. Gwarantujemy im wsparcie merytoryczne w codziennej pracy. To zaledwie kilka przykładów. Kluczową korzyścią bez wątpienia jest też prawo do korzystania z wizerunku oraz koncepcji rozpoznawalnej marki.

Czy ta oferta współpracy jest również dla osób, które nie mają doświadczenia w branży?

Owszem, ważna jest motywacja do pracy franczyzobiorcy oraz empatia do ludzi. Osoby z doświadczeniem handlowym, bądź przedsiębiorcy działający w pokrewnych branżach będą mile widziani, ale nie tylko. Naszą ofertę kierujemy również dla młodych osób, studentów szukających pomysłu na siebie.

Franczyzobiorca musi uruchomić biuro, czy może pracować jako mobilny pośrednik?

Nie zamykamy się na mobilnych agentów nieruchomości. Jednak ważne jest, żeby franczyzobiorca posiadał własne biuro, aby mógł w godny sposób podejmować klientów i reprezentować naszą markę.

Na jaki okres jest podpisywana jest umowa franczyzy?

Do każdego franczyzobiorcy podchodzimy indywidualnie, dlatego też czas obowiązywania
umowy franczyzowej może być zróżnicowany.

Jaką kwotą powinien dysponować przedsiębiorca, który chce działać pod logo Zachód Nieruchomości?

Sytuacja każdego franczyzobiorcy jest inna, niektórzy dopiero debiutują w biznesie, inni natomiast posiadają własne lokale i nie muszą ponosić kosztów związanych z wynajmowaniem biura. Dlatego koszty potrzebne na inwestycję są obliczane indywidualnie.

Rozmawiała Irina Nowochatko-Kowalczyk

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram