Nowa franczyza bankowa?

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Nest Bank
Nowa franczyza bankowa?

Marki Biz Bank i Bank Smart znikają z rynku. Ich właściciel  - FM Bank PBP - zmienia się w Nest Bank i zapowiada rozwój placówek franczyzowych.

Do tej pory FM Bank PBP oferował dwa ciekawe rozwiązania. Jedno to Biz Bank, czyli usługi skierowane do małych przedsiębiorców. Drugie - Smart Bank - przez długi czas pozostawało jedynym kontem na rynku dostępnym tylko przez smartfony. Zmieniło się to dopiero dwa miesiące temu. Otwarcie placówem pod szyldem Samrt Banku nie zmieniło jednak bardzo korzystnych warunków prowadzenia konta - jego właściciel nie ponosi praktycznie żadnych opłat.

Nest Bank ma być nastawiony na obsługę rodzin, częstując gości ciepłym kakao. Nie jest to do końca nowy pomysł, bo w placówkach niedziałającego już Lukas Banku można było napić się kawy. W każdym razie Nest Bank ma mieć różne rodzinne produkty i promocje, przytulny wystrój oddziałów. Ma się rozwijać w dużej mierze w małych miejscowościach.

Dziś na rynku działa ponad 90 placówek banku, z czego 40 prowadzonych przez franczyzobiorców. Według planów ich liczba do końca roku powinna się dwukrotnie zwiększyć. Za póltora roku Nest Bank chce mieć już 350 placówek.

W tej chwili Bank Smart ma ok. 100 tys. klientów, Biz Bank - ok. 40 tysięcy.

 

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram