Wielomilionowa transakcja na rynku franczyzowym

Autor: Redakcja
Kategoria:
Nowo otwarty serwis NordGlass - filia w Oleśnicy - oferuje usługi naprawy i wymiany uszkodzonej szyby. Fot. www.nordglass.pl

Polish Enterprise Fund (PEF), fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors, podpisał umowę, na mocy której sprzeda firmie AGC Automotive Europe 100% udziałów w NordGlass, czołowym polskim producencie szyb dla sektora motoryzacyjnego. 

Strony wyceniły wartość spółki 80 mln euro. Transakcja wymaga zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W 2007 roku PEF odkupił NordGlass bezpośrednio od założycieli. Od tego momentu, przy wsparciu Enterprise Investors, spółka przeszła modernizację. Dzięki znacznym inwestycjom w budowę dodatkowych mocy produkcyjnych oraz poszerzanie gamy produktów, NordGlass jest jedną z firm, które odniosły sukces na europejskim rynku w segmencie naprawy i wymiany szyb.

W 2014 roku spółka sprzedała blisko 1,3 miliona szyb samochodowych, generując przychody na poziomie 78 mln euro. Obecnie firma zatrudnia w Europie ponad 1,1 tys. osób. W Polsce NordGlass rozwijał się m.in. poprzez sieć franczyzową. AGC Automotive Europe z siedzibą w Louvain-la-Neuve w Belgii wchodzi w skład AGC Glass Europe, która z kolei jest europejską częścią AGC Group.

AGC Group, której trzonem jest tokijska spółka Asahi Glass Co., jest jednym z największych światowych dostawców szkła płaskiego wykorzystywanego m.in. w branży motoryzacyjnej i budowlanej oraz substancji chemicznych i innych zaawansowanych technologicznie materiałów i komponentów. AGC Automotive Europe specjalizuje się w produkcji szyb dla sektora motoryzacyjnego (zarówno w segmencie pierwotnym, jak i wtórnym).

INK

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram