Nomi: wniosek o upadłość układową

Autor: Redakcja
Data dodania: 3 grudnia 2013
Kategoria:

Sieć Nomi stała się ofiarą załamania na rynku artykułów budowlanych i wykończeniowych. Wystąpiła do sądu o upadłość układową i szuka inwestorów.

O sytuacji Nomi pisze dziś portal dlahandlu.pl. Sieć w połowie listopada złożyła wniosek o upadłość układową, otrzymała już Tymczasowego Nadzorcę Sądowego oraz zabezpieczenia, które umożliwią jej funkcjonowanie do momentu, gdy sąd rozpatrzy sam wniosek.

Sieć znalazła się w kłopotach przez załamanie koniunktury na przełomie 2012 i 2013. Mimo wdrożenia programu oszczędnościowego, jeden z ubezpieczycieli cofnął limity a Nomi na żądanie jednego z banków musiało spłacić część zadłużenia. Jakby tego było mało, ze wstępnej umowy wycofał się potencjalny inwestor. Wszystko to spowodowało kłopoty ze spłatą zobowiązań.

Nomi chciałoby w ciągu 6 lat spłacić całe zadłużenie przy umorzeniu odsetek. Ma to być możliwe dzięki m.in. zmniejszeniu liczby sklepów, redukcji kosztów działalności. Firmie zależy na tym, by kontynuować działalność i uzyskać środki dzięki inwestorowi bądź wejściu na giełdę.

Nomi istnieje od 1993 roku, zajmuje piąte miejsce w kategorii marketów typu "dom&ogród". Prawie 30 marketami, w których pracuje ponad 1000 osób zarządza firma i4ventures.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram