Nieruchomości sposobem na rozwój biznesu

Autor: Redakcja
Data dodania: 17 listopada 2010
Kategoria:
polnoc_-_zdjecieNajnowszy franczyzobiorca sieci Północ zajmował się dotychczas pośrednictwem kredytowym. Uznał, że otwarcie biura nieruchomości będzie dobrym sposobem na rozwój jego firmy.

– Przyjęta przeze mnie strategia rozwoju, polegająca na poszerzeniu oferty świadczonych usług o pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, pozwala wykorzystać dotychczasowy potencjał firmy, którą z powodzeniem prowadzę od kilku lat. Znajomość rynku, duża baza klientów oraz doświadczenia sprzedażowe w połączeniu ze znaną na rynku marką Północ są moim silnymi atutami – mówi Daniel Ptak, franczyzobiorca z Opola, gdzie 9 listopada została otwarta najnowsza placówka sieci Północ.

Jest to już kolejny oddział w rejonie Dolnego i Górnego Śląska, gdzie działają już placówki w Katowicach, Tarnowskich Górach, Wrocławiu i Legnicy. A w najbliższym czasie zostanie otwarte biuro w Lubinie.

– Nasz nowy Partner w Opolu skorzystał z promocyjnych warunków nawiązania współpracy z Siecią Biur Nieruchomości Północ. Każdy, kto rozpocznie współpracę z naszą siecią w charakterze partnera franczyzowego do końca roku, może liczyć na szczególnie atrakcyjną ofertę. Przez pierwsze sześć miesięcy działalności nowego Partnera nie pobieramy miesięcznych opłat licencyjnych. Dodatkowo zwalniamy nowe placówki ze wstępnej opłaty franczyzowej w wysokości od 15 tys. do 25 tys. zł w zależności od wielkości miejscowości – mówi Ewa Choroś, dyrektor ds. rozwoju sieci.

Obecnie pod szyldem Północ działa 25 jednostek franczyzowych, do końca bieżacego roku ich liczba ma wzrosnąć do 30. Rosnąca liczba placówek znajduje swoje odzwierciedlenie w poziomie wartości nieruchomości, przy obrocie których uczestniczy sieć. W III kw. 2010 r. wartość ta wyniosła blisko 30,5 mln zł i była wyższa od wartości w analogicznym okresie ubiegłego roku o 121 proc.

Przychody Północ Nieruchomości S.A. od stycznia do września br. wyniosły 3,84 mln zł (wzrost o 33,3 proc.), zysk netto przekroczył zaś 500 tys. zł wobec 285 tys. straty przed rokiem. Spółka zajmuje się handlem nieruchomościami, pośrednictwem w handlu nieruchomościami oraz zarządzaniem siecią franczyzowych biur nieruchomości. Wpływy z opłat od franczyzobiorców w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy tego roku wyniosły 173 tys. zł i były o ponad 44 proc. wyższe niż przed rokiem.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram