Niemiecka sieć hoteli wchodzi do Polski

Data dodania: 12 marca 2018
Kategoria:
Foto: freeimages.com
Niemiecka sieć hoteli wchodzi do Polski

Na polskim rynku hotelowym pojawi się kolejna franczyzowa marka. 

Podczas targów turystycznych ITB w Berlinie (9 marca br.) podpisano umowę franczyzy pomiędzy niemiecką siecią Maritim a konsorcjum firm Tian Yu i Recca Investment.

W ramach tej współpracy pierwszy hotel niemieckiej sieci powstanie w Szczecinie na południowym brzegu Jeziora Dąbie. Oprócz hotelu zostanie tam też zbudowany 17-piętrowy apartamentowiec.

Pięciogwiazdkowy obiekt będzie miał 458 pokoi i największą w Szczecinie bazę konferencyjną gotową przyjąć 1,5 tys. osób. Budowa ma się rozpocząć pod koniec tego roku.

Na obszarze wybranym pod inwestycję pod ziemią płyną gorące źródła. Na głębokości około 2 km znajdują się pokłady wody solankowej, której temperatura osiąga 70-75 stopni C. W planach inwestorów jest geotermia, która pozwoli ogrzewać obiekty. Planuje się, że w łazienkach hotelowych obok kurków z ciepłą i zimną wodą znajdzie się trzeci kurek z wodą solankową. To dlatego cały kompleks będzie nosił nazwę Hot Spring Bay, czyli Zatoka Gorących Źródeł.

Rosnący rynek

Już od kilku lat na rynku hotelowym obserwuje się dużą aktywność inwestorów, dzięki czemu zaplecze hotelowe w naszym kraju stale wzbogaca się o atrakcyjne obiekty.

Jak zauważają eksperci Walter Herz, w Polsce rośnie popyt na usługi hotelowe, zarówno ze strony turystów, jak i klientów biznesowych. Jednocześnie, nasz rynek hotelarski wciąż jest rynkiem rozwijającym się - liczy ponad 2,7 tys. obiektów hotelowych, które oferują łącznie ponad 135 tys. pokojów. To wciąż niewiele porównując z rynkami Europy Zachodniej i liczbą pokojów hotelowych przypadających na mieszkańców danego państwa.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram