Niehandlowe niedziele – jak sobie z nimi radzić?

Data dodania: 16 września 2019
Niehandlowe niedziele – jak sobie z nimi radzić?

Niehandlowe niedziele – jak sobie z nimi radzić?

W momencie, w którym rząd wprowadził zakaz handlu w niedzielę, naród podzielił się na dwa obozy.

Jedni uważali, że pomysł jest bardzo dobry, bo zapewnia pracownikom możliwość odpoczynku podczas weekendu, inni byli z kolei zdania, że jest to blokowanie ważnej gałęzi gospodarki. Zyskać miały na tym małe sklepy, których właściciele nadal mogli otwierać w siódmy dzień tygodnia, aczkolwiek tylko oni mogli stanąć za kasą. W praktyce okazało się, że zakaz ten bardzo szkodzi małym przedsiębiorstwom handlowym.

Zakaz handlu potrafi bardzo utrudnić życie nie tylko sprzedającym, ale również kupującym. Często jest tak, że ludzie robią już zakupy w piątek lub w sobotę – w ten drugi dzień sklepy potrafią być czynne do późna. Dyskonty mają zresztą na to sposób, dają na ten czas dużo zniżek, toteż przyciągają sporą rzeszę klientów. To z kolei mści się na małych sklepach, ale takie już są prawidła wolnego rynku.

Jak radzić sobie z zakazem handlu w niedzielę?

Przedsiębiorca musi być świadom tego, że próby obchodzenia prawa bywają bardzo niebezpieczne. Niejeden sklep zapłacił wysokie kary, a czasami nawet procesował się w sądzie, gdy wyszło na jaw, iż prowadzi handel w niedzielę. Nie zmienia to jednak faktu, że sprzedający bywają bardzo kreatywni, jeśli w grę wchodzi dostarczenie towaru klientom.
O tym, jak z takim problemem sobie można poradzić, mówi choćby ten artykuł: https://grupaeurocash.pl/blog/jak-skutecznie-odpowiedziec-na-niehandlowe-niedziele. Warto brać pod uwagę, że internet daje nam wiele możliwości rozwiązywania problemów związanych z trudnościami w związku z handlem. Dla przykładu, możemy w tym wypadku otworzyć sklep internetowy lub nawet dostarczać towary w niedzielę w danym mieście. Ludzie chętnie zamawiają przez sieć, ponieważ w ten sposób mogą faktycznie spędzić czas z rodziną, a jednocześnie nie muszą opuszczać domowych pieleszy. Jest to również doskonała opcja dla tych, którzy z jakichś powodów nie mogą ruszyć się z domu.

Rzecz jasna, takich metod jest więcej. Możemy również otworzyć nasz sklep w niedzielę jako jego właściciele, zaproponować korzystne zniżki wzorem dyskontów w sobotę. Pomysłów jest w tym momencie wiele, co warto zauważyć choćby w rzeczonym artykule – lub sprawdzić, jak radzą sobie z tym utrudnieniem inni sprzedający. Nie zmienia to jednak faktu, że zakazu przestrzegać trzeba, bo może i duże dyskonty mogą pozwolić sobie na wysokie kary, ale te mniejsze sklepy już niekoniecznie. Grunt to pamiętać o tym, że przepisy zostały stworzone dla ludzi i można się do nich dostosować w sposób, który nie będzie dla nas szkodliwy.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design